وزیر آموزش و پرورش خبر داد؛

خدمات‌دهی ‌۱۰۴۳ پایگاه تابستانه کانون پرورش فکری به کودکان و نوجوانان‌

تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش گفت ۱۰۴۳ پایگاه تابستانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سطح کشور خدمات‌دهی می‌کنند.

کد مطلب: ۱۴۸۱۱۳۸
لینک کوتاه کپی شد
خدمات‌دهی ‌۱۰۴۳ پایگاه تابستانه کانون پرورش فکری به کودکان و نوجوانان‌

«جشن افتتاح فعالیت‌های تابستانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» ظهر امروز در مرکز ۳۰ کانون پرورش فکری با حضور رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش و حامد علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

صحرایی در آیین افتتاحیه فعالیت‌های تابستانی کانون پرورش فکری گفت: هویت ایرانی و اسلامی به عنوان محور تمامی فعالیت‌های کانون است‌. سند تحول می‌گوید باید جهانی‌اندیش باشیم و فرهنگ‌های دیگر را بشناسیم اما مبتنی بر هویت دینی و ملی خودمان کار کنیم. در سند تحول بنیادین یکی از مفاهیم، موقعیت‌های یادگیری است. علاوه بر مدرسه، بیرون مدرسه نیز این موقعیت‌ها برقرار است. در آموزش و پرورش علاوه بر فعالیت‌های رسمی در جهت موقعیت یادگیری، فعالیت‌های غیر رسمی کانون در اجرای این موقعیت‌های یادگیری مفید فایده است.

وی ادامه داد: پرورش قوه تفکر و تعقل یکی از مهم‌ترین اهداف در فعالیت‌های کانون است. دومین مطلب هویت ایرانی و اسلامی بعنوان محور تمامی فعالیت‌های کانون است‌. ما در سند تحول باید جهانی‌اندیش باشیم و فرهنگ‌های دیگر را بشناسیم اما مبتنی بر هویت دینی و ملی خودمان کار کنیم. نکته سوم این است که فرزندانمان باید اهل استدلال بار بیایند و این را باید از کودکی بیاموزند. مسئله چهارم قوه خلاقیت و حل مسئله‌ است.

صحرایی گفت: سن کودکی سن بسیار مهمی است و دولت‌ها و مردم سعی می‌کنند به این بازه سنی اهمیت ویژه ای بدهند. لذا خانواده ها هر چه در کودکی برای فرزندانشان تلاش کنند، آرامش بیشتری در بزرگسالی خواهند داشت.

وی در ادامه گفت: ۱۰۴۳ پایگاه تابستانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سطح کشور خدمات دهی می‌کنند.

گلستان‌خوانی دانش‌آموزان، پخش سرود نوجوانان، اجرای ادبی عضو باشگاه قاف از دیگر برنامه‌های این افتتاح بود. همچنین در ادامه وزیر آموزش و پرورش کلاس‌های این مرکز بازدید کرد و به گفت‌وگو با اعضای کانون پرداخت.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار