امروز: شنبه 16 فروردین 1399 - 11:13 تبلیغات

هنر هزار ساله مس در زنجان

زنجان (پانا) - هنر مسگری یکی از رشته های اصیل، تاریخی و ماندگار شهر زنجان و ایران به شمار می رود. اشیا و ظروف مسی دست ساز از زمان‌های دور در موزه ها قابل مشاهده هستند. استفاده از فلز برای رفع احتیاجات بشری پس از سنگ، گل و چوب مورد توجه انسان‌های نخستین قرار گرفت و در این میان «مس» به دلیل سهولت در استخراج و بهره‌برداری، شکل‌پذیری و چکش‌خواری بالا مورد استفاده قرار گرفت.

کرونا فرصتی برای توجه به زیرساخت های مجازی آموزش و پرورش است

قزوین (پانا) - مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با بیان اینکه کرونا فرصتی برای توجه به زیرساخت های مجازی آموزشی است، گفت معلمان ما می توانند با برنامه ریزی مناسب از فرصت های فضای مجازی در همه ابعاد مختلف تربیتی بهره ببرند.

تشریح اقدامات انجام شده در مورد مقابله با کرونا در برخی مدارس همدان

همدان (پانا) - علی حسن هادی پور مدیر دبیرستان شهید حاج بابایی، زهرا کرمی مدیر دبیرستان حضرت فاطمه (س) و راضیه شالبافیان مدیر مدرسه اندیشه همدان، در گفتگو با پانا اقدامات آموزشگاه های خود در خصوص مقابله با کرونا را شرح دادند.

شرایط کنونی، فرصتی برای ارتباط موثر اولیاء و دانش‌آموزان است

تهران (پانا) - معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با بیان اینکه شرایط جدید پیش آمده در فضای کنونی، فرصتی مناسب جهت ارتباط موثر اولیا با دانش‌آموزان است، گفت: والدین از شرایط جدید استفاده کنند.

برای سرگرم کردن کودکان خود با آنها همبازی شوید

زنجان (پانا) - این روزها، روزهایی است که شهروندان باید تردد خود را به حداقل برسانند و مهمانی‌ها را تا اطلاع بعدی به تعویق بیندازند. خبری از مدرسه و مهدکودک رفتن کودکان نیست و مجموعه‌های بازی در سطح شهر؛ کودکی را به خود نمی‌بیند. موضوعی که موجب کاهش حوصله کودکان، بهانه‌گیری، لجبازی و بدخلقی آن‌ها می‌شود. بر این اساس؛ در خصوص شیوه‌های بهینه پر کردن اوقات فراغت دانش‌آموزان و اولیا در این ایام با یک مشاور گفتگو کردیم.

همه عناوین استانها