امروز: سه شنبه 29 اسفند 1396 - 22:48

وضعیت شاخص های کلان اقتصادی در سال ۹۶ مشخص شد

اهواز (پانا) - نرخ رشد اقتصادی پایدار از مهمترین اهداف اقتصادی کشورهاست و در این میان نرخ تورم و بیکاری از عوامل تاثیرگذار برای رسیدن به رشد اقتصادی پایدار است.  بر این اساس دولت با  تلاش مضاعف در این زمینه موفق شد تورم ۴۰ درصدی سال ۹۲ را مهار، رشد اقتصادی منفی را مثبت و نرخ بیکاری ۱۲.۴ درصدی را کاهش دهد. این روند در مدت چهار سال و نیم گذشته ادامه داشته است و اگرچه در مقاطعی نیز شاهد نوسانات جزیی بودیم، اما روند کلی بهبود شاخص های اقتصادی  از نکاتی است که مورد اتفاق نظر اکثر کارشناسان اقتصادی قرار گرفته است. این روند در سال جاری نیز ادامه داشته است.

چگونه صنعت نفت ایران ملی شد

اهواز (پانا) - با سقوط رضا شاه پهلوی و گسترش فعالیت‌های سیاسی پس از شهریور ۱۳۲۰ سبب گسترش مبارزات مردم و به ویژه توجه آنان به وضع قراردادهای نفتی شده بود. دکتر محمد مصدق در مجلس و بیرون از آن این جنبش را که به «نهضت ملی شدن نفت» معروف شد، هدایت می‌کرد و در راس مبارزات ملی شدن صنعت نفت ایران قرار داشت.

ویتامین D در کدام غذاها وجود دارد؟

اهواز (پانا) - خطری که کمبود ویتامین D دارد این است که می‌تواند ریسک پوکی استخوان، بیماری قلبی، انواعی از سرطان، بیماری‌های عفونی و بیماری‌های دیگر را افزایش بدهد. ویتامین D علاوه بر اینکه در افزایش جذب کلسیم و سلامت استخوان نقش دارد، در عملکرد سیستم ایمنی، مبارزه با سلول‌های سرطانی و تنظیم فشار خون نیز موثرند. ویتامین D عملکردهای دیگری هم در بدن دارد که اعلام قطعی آنها نیاز به مطالعات گسترده‌تری دارد.توجه به مصرف غذاهایی که منابع ویتامین D هستند اهمیت خاصی دارد مخصوصا اگر بیشتر روزهای سال نمی‌توانید از نور خورشید به میزان کافی بهره مند شوید.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان: نبود گالری‌ اکسپو و فرهنگ گالری‌داری را در شورای فرهنگی مطرح می‌کنیم

اهواز (پانا) - معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان گفت: در آینده‌ای نزدیک مسایل و مشکلات جامعه هنری از جمله بحث نبود گالری‌ها، نبود اکسپوها و مهمتر از همه فرهنگ گالری‌داری را در شورای فرهنگی استان مطرح خواهیم کرد.

همه عناوین خوزستان