امروز: سه شنبه 11 آذر 1399 - 14:58 تبلیغات

توصیه‌های وزارت بهداشت به مبتلایان HIV برای پیشگیری از ابتلا به کرونا

تهران (پانا) - سخنگوی وزارت بهداشت توصیه هایی را به مبتلایان اچ آی وی در دوران همه گیری کرونا ارائه داد و گفت مبتلایان به اچ آی وی به طور منظم ورزش کنند، رژیم غذایی سالم و متوازن در پیش گیرند و ضمن پرهیز از هرگونه استرس و اضطراب، استراحت و خواب کافی و مطلوب داشته باشند.

جدیدترین آمار وزارت بهداشت درباره بیماری ایدز

تهران (پانا) - معاون بهداشت وزیر بهداشت با بیان اینکه تحت تاثیر تحریمها، در بیماریابی ۹۰درصدی مبتلایان HIV در کشور مشکل وجود دارد، گفت ۶۰۴۳۱ مبتلای زنده در کشور تخمین زده شده است که از این تعداد ۲۲هزار و ۴۰۶ نفر شناسایی شده در حال زندگی هستند.

موارد بستری کرونا در سیستان و بلوچستان 30 درصد کاهش یافت

زاهدان (پانا) - رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از کاهش 30 درصدی موارد بستری در مراکز درمانی سیستان و بلوچستان در مقایسه با قبل از اعمال محدودیت های جدید خبر داد و گفت این روند فقط در صورت جدیّت کسبه، بازاریان و کارکنان ادارات و سازمان ها در استمرار این محدودیت ها و به موازات آن کاهش دورهمی های خانوادگی ادامه پیدا خواهد کرد.

شناسایی 253 مادر باردار مبتلا به کرونا در سیستان و بلوچستان

زاهدان (پانا) – رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اعلام کرد از ابتدای بحران کرونا تا کنون از مجموع 20 هزار مادر باردار 253 مادر باردار مبتلا به کووید 19 شناسایی شده که تعدادی از آنها به صورت سرپایی درمان و تعدادی نیاز به بستری در بیمارستان و اقدامات ویژه پزشکی داشتند.

توصیه‌های کرونایی؛ در صورت بروز علایم سرماخوردگی از دید و بازدید با افراد مسن خودداری کنید

تهران (پانا) - افراد سالمند به دلیل این که اغلب بیماری‌های همراه و نقص ایمنی دارند، ریسک عوارض و خطر مرگ و میر درآن ها بالاتر و شدیدتر است، بنابراین خود مراقبتی در این گروه سنی از اهمیت بالایی برخوردار است.

واکسن کرونا مدرنا در موارد شدید بیماری، کارایی ۱۰۰درصدی دارد

تهران (پانا)-مرحله نهایی مطالعه در مورد واکسن کووید-۱۹ که در انگلیس انجام می‌شود، کارایی موثر ۱۰۰ درصدی واکسن کرونا در برابر موارد شدید را تایید و بیان می‌کند که این واکسن در افراد مسن نیز عملکرد موفقی دارد.

کرونا چه زمانی پایان می‌یابد؟

تهران ( پانا)-عضو فرهنگستان علوم پزشکی درباره زمان پایان بحران کووید-۱۹ گفت طبق مدل‌های بیولوژیکی‌ای که محققان در دنیا ارائه کردند، طول این بحران دو سال تا دو سال و نیم است که یک سال آن گذشته و باید یک الی یک سال و نیم دیگر نیز طی شود تا این وضعیت پایان یابد. بسته به روش‌های پیشگیرانه باید تعداد مرگ‌ومیر را کاهش دهیم.

میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان کهگیلویه و بویر احمد ۸۹ درصد است

یاسوج (پانا) - سخنگوی وزارت بهداشت میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان کهگیلویه و بویر احمد را ۸۹ درصد عنوان کرد و گفت نمودار موارد مثبت بستری این استان در هفته‌های اخیر، دارای روند نسبتا صعودی بوده است.