امروز: چهارشنبه 6 بهمن 1400 - 20:03 تبلیغات

کیت‌های تولید داخل کشور توانایی تشخیص اُمیکرون را دارند؟

تهران (پانا) - مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت کیت‌های تولید داخل کشور براساس نتایج ارزیابی آزمایشگاهی و گزارش آزمایشگاه مرجع کشوری در انستیتو پاستور ایران، توانایی تشخیص واریانت اُمیکرون را به همان خوبی واریانت دلتا دارند.

چرا علائم امیکرون از دلتا ملایم‌تر است؟

تهران (پانا) - امیکرون، سویه‌ای از بطن ویروس "سارس کوو ۲" است که به دلیل علائم خفیف‌تر ابتلا به آن، "واریانت ملایم‌" نیز خوانده می‌شود و به نظر می‌رسد که روند شدید بیماری کووید ۱۹ در ابتلا به این سویه به‌ ندرت دیده می‌شود، اما چرا؟

تولید ۳۰ میلیون دز واکسن کرونای داخلی

تهران (پانا) - رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه تا کنون با ۳۰ میلیون دُز واکسن کرونای تولید داخل نیاز کشور را تامین کرده‌ایم، گفت واکسن مورد نیاز کشور برای سال آینده هم از منابع تولید داخل تامین می‌شود.

بازگشت محدودیت‌هایی کرونایی در صورت افزایش تعداد شهرهای قرمز

تهران (پانا) - وزیر کشور درخصوص افزایش شهرهای نارنجی و احتمال اعمال محدودیت‌ها گفت اکنون فقط یک شهر نارنجی در کشور وجود دارد اما در صورت شیوع بیماری و افزایش تعداد شهرهای قرمز، محدودیت‌ها قابل بازگشت است.

فوتی‌های اُمیکرون در کشور به 10 نفر رسید

تهران (پانا) - سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن اعلام فوت یک نفر در استان البرز بر اثر ابتلا به اُمیکرون، مجموع شمار فوتی سویه جدید کرونا در کشور را ۱۰ نفر اعلام کرد.

استمرار در استفاده از فضای مجازی تاثیر منفی بر سلامت دانش‌آموزان و دبیران گذاشته است

شهرری (پانا) - دبیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری با اشاره به شیوع ناگهانی کرونا و عدم برخورداری کشور از زیرساخت‌های مناسب آموزشی گفت هر سه رأس آموزش، یعنی دانش‌آموزان، دبیران و والدین با مشکلاتی در زمینه آموزش مواجه شدند و استفاده مدام از فضای مجازی تاثیر منفی بر سلامت دانش‌آموزان و دبیران گذاشته است.

غربالگری نمونه‌های واریانت اُمیکرون بر مبنای پی سی آر است

تهران (پانا) - سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت کیت‌های تشخیص مولکولی تولید داخل برای تشخیص عفونت کووید۱۹ به همان خوبی که واریانت دلتا را تشخیص می‌دهند، قادر به تشخیص اُمیکرون هم هستند و حتی برخی از آنها قادرند بین واریانت‌ها تشخیص افتراقی دهند.