امروز: شنبه 21 تیر 1399 - 08:55 تبلیغات

رضا افضلی درگذشت

تهران (پانا) - رضا افضلی شاعر پژوهشگر و استاد دانشگاه صبح امروز در سن ۷۲ سالگی از دنیا رفت.

نا گفته های یک کتابدار از مهدی آذریزدی

تهران (پانا) - مهدی آذریزدی مرد داستان نویسی که همه عمر خود را صرف نوشتن برای کودکان کرد. مردی که با قلم خود تلاش کرد سطح مطالعه کودکان و نوجوانان را بالا ببرد. به گفته رقیه دوست فاطمی ها یکی از شاگردان این داستان نویس معاصر، مهدی آذریزدی در میان داستان های کودکانه خود علاقه قابل توجهی به کتاب شعر«قند و عسل» داشت.

کانون، روز ملی ادبیات کودک را تبریک گفت

تهران (پانا) - کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حالی به استقبال روز ملی ادبیات کودک و نوجوان رفته است که همکاران این مجموعه‌ی فرهنگی در یک‌ سال گذشته نیز با خلق داستان، شعر، تصویر، قصه‌گویی، ترویج کتاب‌خوانی و پژوهش، رسالت خود را در معرفی ادبیات ملی به نحو شایسته‌ای به انجام رسانده‌اند.

بازآفرینی در ادبیات کودک آسیب‌شناسی می‌شود

تهران (پانا) - کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مناسبت روز ملی ادبیات کودک و نوجوان و بزرگداشت مهدی آذریزدی نویسنده شهیر و نام آشنا، نشست تخصصی «بررسی، نقد و آسیب‌شناسی بازآفرینی در ادبیات کودک و نوجوان» را برگزار می‌کند.

مسئولیت جدید سازمان اسناد و کتابخانه ملی برای تدوین استانداردهای اسناد و آرشیو

تهران (پانا) - رییس پژوهشکده اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از واگذاری مسئولیت جدید تدوین استانداردهای ملی و بین‌المللی در حوزه اسناد و آرشیو، مسئولیت حقوقی دبیرخانه کمیته فرعی شماره 11 از کمیته فنی متناظر TC46 به پژوهشکده اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران خبر داد.

جدیدترین فرهنگنامه کودک و نوجوانان در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران رونمایی می شود

تهران (پانا) - همزمان با روز ملی ادبیات کودک و نوجوان، جلد نوزدهم از فرهنگنامه کودک و نوجوانان به همت اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و با همکاری شورای کتاب کودک رونمایی می شود.

100 هزار کتاب برای ارسال به مناطق روستایی تفکیک شد

تهران (پانا) - مدیرکل اطلاع رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از تفکیک تعداد100هزار کتاب توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و ارسال آنها به کتابخانه های مناطق روستایی خبر داد و گفت: طرح ملی تجمیع کتب مازاد و ارسال به کتابخانه‌های مناطق روستایی و محروم کشور تحت عنوان «پویش اهدای کتاب به مناطق روستایی کشور» به پایان رسید.

انتشار دو کتاب نقد و نظریه‌ی حوزه ادبیات کودک در انتشارات مدرسه

تهران (پانا) - «ادبیات کودک/ هنر یا پداگوژی؟» و «مطالعات ادبیات کودک/ راهنمای روش پژوهش» عنوان دو کتاب نظری است که در مجموعه‌ای به دبیری دکتر مرتضی خسرونژاد که با مشورت پروفسور پیتر هانت استاد دانشگاه کاردیف انگلستان برگزیده شده است،در انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار نشر شد.