امروز: یکشنبه 3 شهریور 1398 - 02:28 تبلیغات

خطبه شِقشِقیّه، رنجنامه امام على: آتشی که زبانه کشید و فرونشست

تهران (پانا) - خطبه شقشقیه به مثابه رنجنامه امام على علیه السلام و از مهمترین خطبه هاى نهج البلاغه است. این خطبه در عین کوتاهى، دوره کامل تاریخ خلفاى سه گانه نخستین از نگاه حضرت است. محور اصلى این خطبه مسئله خلافت، اوضاع سیاسى عصر خلفاى نخستین، علل سکوت 25 ساله حضرت و انگیزه هاى پذیرش خلافت، گروههاى سیاسى عصر امام و علل انحراف آنها از محور دین است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان تهران: در شهرهای مرزی مثل سردشت فرهنگسرا داریم ولی در شهریار و اسلامشهر نداریم

تهران (پانا) - به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، شهرستان‌هایی این استان به لحاظ فرهنگی از شهرهای مرزی کشور هم فقیرتر هستند و این فقر در سایه نزدیکی به پایتخت به وجود آمده است.

توضیحاتی درباره چگونگی پرداخت یارانه به مطبوعات و دستور صریح وزیر ارشاد

تهران (پانا) - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی پاسخ دفتر مدیریت عملکرد وزارت متبوع مبنی بر چگونگی پرداخت یارانه مطبوعات به تعدادی از نشریات در نامه‌ای خطاب به معاون امور مطبوعاتی گفت: از این تاریخ تمامی حمایت‌ها براساس سیاست‌های و شیوه‌نامه‌های جدید اعمال شود.

سیری در سیره امام محمد باقر علیه السلام

تهران (پانا) - امام محمد باقر ـ علیه السلام ـ پنجمین اختر فروزان آسمان امامت و هفتمین گوهر عرش عصمت است. او شکافنده و تبیین کننده علوم اسلامی است. امامی که سراسر زندگی اش نور بود و همه لحظات عمر با برکتش، در راه ارشاد و هدایت انسان ها صرف شد.

محمد کلاری درگذشت

تهران (پانا) - سعید کلاری، فرزند محمد کلاری، پیشکسوت صنعت چاپ که مدیر چاپخانه پیغام امروز بود با تأیید خبر درگذشت پدرش، گفت: پدرم ساعت ۴ صبح امروز (چهارشنبه، ۱۶ مرداد) بر اثر ضربه مغزی از دنیا رفتند.

حقوق اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه باید تقویت شود

تهران (پانا) - وزیر فرهنگ و ‌ارشاد اسلامی در مراسم افتتاحیه شورای حل اختلاف ویژه اصحاب فرهنگ، هنر و ‌رسانه، گفت: امروز نیاز است نگاه ها به حقوق اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه تقویت شود؛ حقوق این اقشار به اندازه سایر قشرها در کشور پیشرفت نداشته است، مدل‌های حقوقی و ترمیم‌های حقوقی تا به حال برای این قشرها به خوبی انجام نشده و باید جریان‌ حقوقی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه را تقویت کرد.

جنگ یک رمان با قاچاقچیان دلفین

تهران(پانا)-درحالی‌که خیلی از علاقمندان پارک‌های آبی تفریحی از شیوۀ شکار دلفین‌ها بی‌اطلاع‌اند، رمان «نجات دلفین کوچولو» به رنج‌هایی می‌پردازد که این حیوانات در حین قاچاق و پس از آن تحمل می‌کنند.