امروز: شنبه 2 تیر 1397 - 08:46 تبلیغات

محمد زینلی: هنر خوشنویسی کار دل است و کمالش به سختی بدست می آید

زاهدان(پانا)- استاد محمد زینلی مسئول انجمن خوشنویسان و استاد فوق ممتاز خوشنویسی "خط نستعلیق" و خالق تابلوی فزت و رب الکعبه در سیستان و بلوچستان از ذوق و علاقه خود به خوشنویسی تا چالشهای پیش روی این هنر می گوید. او متولد 1336 در زابل است و وقتی 12 ساله بود،‌ساکن زاهدان می‌شود. استاد زینلی بانشسته دانشگاه علوم پزشکی است و سه دهه از فعالیت هنری‌اش می‌گذرد. مشروح گفت وگوی پانا با این استاد خوشنویس به شرح ذیل است:

مسابقه بزرگ تفسیر سوره حجرات برگزار می شود / همراه با جوایز ارزنده و ثبت دوره ضمن خدمت + دریافت فایل آزمون

زاهدان (پانا) - مدیر سازمان دانش آموزی استان از برگزاری مسابقه بزرگ تفسیر سوره حجرات ویژه دانش آموزان و فرهنگیان سیستان و بلوچستان به مناسبت ماه مبارک رمضان خبر داد

استاندار سیستان و بلوچستان: آموزش و پرورش دستگاه تربیتی و انسان ساز است/ضرورت توجه بیشتر به نظام آموزشی و تربیتی

زاهدان (پانا)- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: آموزش و پرورش هسته اصلی علم، تربیت و اخلاق مداری است و اعتقاد دارد تحکیم و ارتقا رابطه خانه و مدرسه امری مهم و ضروری است.

هنر جویان شاخه "فنی و حرفه ای و کار دانش" بدون آزمون می توانند تا کاردانی ادامه تحصیل دهند

زاهدان (پانا)- معاون متوسطه اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه هدایت تحصیلی برای دانش آموزان "هنر جویان" در شاخه هایی"فنی و حرفه ای و کار و دانش" در سال ۹۸ بدون آزمون می باشد، گفت: دانش آموزان پس از سه سال در آموزش و پرورش و دو سال در دانشکده فنی، به صورت پیوسته مدرک کاردانی دریافت خواهند کرد.

از امروز؛ آغاز ثبت نام کلاس اولی ها در مدارس سراسر سیستان و بلوچستان

زاهدان (پانا)- رئیس اداره ارزیابی و عملکرد سیستان و بلوچستان گفت: خانواده های محترم دانش آموزان هیچگونه دغدغه ای نسبت به ثبت نام فرزندانشان در مدارس استان نداشته باشند چرا که تمهیدات لازم و ظرفیت سنجی در مدارس برای ثبت نام همه دانش آموزان انجام گرفته و در این خصوص جای هیچگونه نگرانی نیست .