امروز: دوشنبه 13 تیر 1401 - 19:35 تبلیغات

دانش‌آموزان پایه نهم انتخابی سرنوشت‌ساز در پیش رو دارند

تهران(پانا) - در اواخر سال تحصیلی و با حضوری شدن مدارس، شادی و نشاط میان دانش‌آموزان بازگشت اما در این میان دانش‌آموزان پایه نهم با فراز و نشیب‌های فراوانی مواجه شدند چرا که آنها، با توجه به اهمیت نمرات دروس تخصصی جهت انتخاب رشته در پایه دهم، باید جدی‌تر برای امتحانات حضوری آماده می‌شدند.

اوقات فراغت، فرصت فرهنگی، تربیتی و آموزشی در راستای تعالی نوجوانان و جوانان است

تهران (پانا) - رئیس اداره فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران، اوقات فراغت را در کشور به عنوان یک فرصت و‌ چالش فرهنگی، تربیتی و آموزشی بهینه در راستای تعالی نوجوانان و جوانان دانست و بر تبیین و اجرای برنامه‌های اوقات فراغت، در راستای بصیرت افزایی، جهاد تبیین، مباحث دینی و اسلامی تأکید کرد.

اردوهای موزه دفاع‌مقدس، در تربیت دانش‌آموزان، پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی مؤثر است

تهران (پانا) - رئیس اداره فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران، اردوهای موزه دفاع‌مقدس را در تربیت اسلامی دانش‌آموزان، پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی مؤثر دانست و در چهارچوب برنامه غنی‌سازی اوقات فراغت تابستان و با هدف نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت، از بازدید ۵ هزار دانش‌آموز از باغ موزه دفاع مقدس خبر داد.

اختتامیه مسابقات استانی مشکات در کانون فرهنگی تربیتی سبحان برگزار شد

تهران (پانا) - مسابقات استانی مشکات با هدف بسط فضای معنوی و عطرآگین قرآن کریم در محیط جامعه، از آذر ماه ١۴٠٠ به مدت یک سال با موضوعات مختلفی مانند احکام، صحیفه سجادیه، انشا نماز، نهج البلاغه، قرائت، مفاهیم، حفظ عمومی، حفظ ویژه اذان و مداحی در کانون سبحان برگزار شد.

«تکنیک تست‌زنی» در کنکور وجود خارجی ندارد

تهران (پانا) - مهدی صالحی‌راد؛ دکترای شیمی معدنی و با سابقه تدریس ۲۲ ساله در زمینه کنکور سراسری، تبلیغات وسیع و بعضا فریب‌دهنده کلاس‌های کنکور را موجب سردرگمی دانش‌آموزان دانست و تاکید کرد «تکنیک تست‌زنی» در کنکور وجود خارجی ندارد.