رئیس سازمان مدارس غیردولتی:

ضرورت استفاده از ظرفیت مدارس غیردولتی برای حمایت از دانش‌آموزان مناطق محروم

تهران (پانا) - باید راهکارهایی طراحی کنیم تا بتوانیم از ظرفیت مدارس غیر دولتی به نحو مطلوب و در جهت حمایت از دانش‌آموزان بی‌بضاعت در مناطق محروم استفاده کنیم.‌

کد مطلب: ۱۴۸۰۴۵۱
لینک کوتاه کپی شد
ضرورت استفاده از ظرفیت مدارس غیردولتی برای حمایت از دانش‌آموزان مناطق محروم

نشست صمیمانه معاون وزیر آموزش و پرورش با شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در سالن شهید‌حججی این سازمان برگزار شد. ‌احمد محمودزاده در این نشست صمیمی ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای خدمت به‌ویژه مقام رئیس‌جمهور شهید و هیئت همراه‌، گفت: امیدواریم همگی بتوانیم تداوم‌بخش راه و منش اعتقادی شهدا باشیم و در جهت تحقق آرمان‌های والای آن‌ها و انقلاب حرکت کنیم.

وی با اشاره به اینکه از دیدگاه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) آموزش و پرورش تولید‌کننده نیروی انسانی است و رسالت آن با سایر دستگاه‌ها متفاوت است، اظهار کرد: این نظریه در نگاه رئیس‌جمهور شهید به دستگاه تعلیم و تربیت کشور کاملا مشهود بود و در دوره پر برکت ریاست جمهوری ایشان نگاه ویژه‌ای هم در حوزه سخت‌افزاری و هم در حوزه نرم‌افزاری به آموزش و پرورش شد که نتایج مثبت آن در آینده کاملا روشن خواهد بود.

محمودزاده با تاکید بر اینکه آن‌چه در سال‌های آینده باید بیش از هر چیز بر آن تمرکز کنیم توجه به کیفیت‌بخشی آموزشی و پرورشی در مدارس است، گفت: حرکت در مسیر اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و تربیت دانش‌آموز در تراز انقلاب اسلامی از جمله این برنامه‌هاست که باید به شکل اساسی و پایدار دنبال شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش، با اشاره به اینکه کارهای بزرگ با دشواری‌های بزرگ نیز همراه است‌، تصریح کرد: توجه به رویکردهای تربیتی و فرهنگی باید نقشه راه مدارس قرار گیرد و در این زمینه بدون فراهم کردن بستر‌ها و زیرساخت‌های لازم نمی‌توان به نتیجه مطلوب رسید چرا که امور فرهنگی و تربیت مستلزم اقدامات بلند‌مدت و تاثیرگذار است و باید از برنامه‌های نمایشی و سطحی‌نگرانه پرهیز کرد‌.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش، با تاکید بر اینکه حکمرانی و سیاست‌گذاری در مدارس غیردولتی کاملا دولتی است‌، گفت‌: تمامی تلاش متولیان تعلیم و تربیت بر این است که با استفاده از ظرفیت‌های مدارس غیردولتی‌‌، مدارس دولتی را تقویت کنیم و در راستای اجرایی‌سازی منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) گام برداریم‌.

وی برخورد قاطع و قانونی با مدارس و مراکز متخلف به شکل گسترده در سطح کشور را ناشی از نظارت جدی سازمان بر عملکرد مدارس و مراکز غیر دولتی خواند و افزود: در برخورد با متخلفین هیچ مماشاتی صورت نمی‌پذیرد و آنچه که در دستور کار ماست نظارت جدی و مستمر بر فعالیت‌های آن‌هاست.

محمودزاده با تاکید بر اینکه کار در میدان عمل بسیار متفاوت‌تر و پر‌چالش‌تر از طرح‌ها و برنامه‌های روی کاغذ است، اظهار کرد: در میدان عمل است که با چالش‌های اساسی برنامه‌ها مواجه می‌شویم و باید با تلاش جهادی‌، همفکری‌، هم‌افزایی و هوشمندی بتوانیم کاستی‌ها و معایب را مرتفع کنیم وگرنه در مقام سخن گفتن کارها به آسانی انجام می‌شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ضرورت تقویت مدارس دولتی ادامه داد‌: باید راهکارهایی طراحی کنیم تا بتوانیم از ظرفیت مدارس غیر دولتی به نحو مطلوب و در جهت حمایت از دانش‌آموزان بی‌بضاعت در مناطق محروم استفاده کنیم.‌ وظیفه ماست تا بستر آموزش و پرورش استاندارد را برای همه دانش آموزان در سراسر کشور فراهم کنیم.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار