امروز: سه شنبه 1 خرداد 1397 - 03:08 تبلیغات

مدیر کل تامین اجتماعی فارس:

پرداخت ١٢٥٠ میلیارد ریال مقرری بیمه بیکاری در سال 95 در فارس

پرداخت ١٢٥٠ میلیارد ریال مقرری بیمه بیکاری در سال 95 در فارس

6/18/2017 9:00:00 AM

مدیرکل تامین اجتماعی فارس گفت : مدت زمان برقراری بیمه بیکاری در استان فارس به ٩ روز کاهش یافت .

به گزارش پانا فارس، عبدالکریم نباتی گفت : به موجب قانون ، آن دسته از بیمه‌شدگانی که بدون میل و اراده خود بیکار شده و به تشخیص کمیته بیمه بیکاری ، بیکار موقت شناخته شوند از مقرری بیمه‌ بیکاری برخوردار می‌شوند.
مدیر کل تامین اجتماعی فارس با اشاره به مدت زمان میانگین انتظار برقرار بیمه بیکاری در کشور گفت: مشمولین طرح از زمان درخواست تا برقراری آن ٢١ روز در انتظار بودند ولی با همت همکاران اداره فنی امور بیمه شدگان ، این زمان به ٩ روز در استان فارس تقلیل پیدا کرد و این امر از سوی اداره کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مورد تشویق قرار گرفت .
وی همچنین با اشاره به میزان پرداخت مقرری بیمه بیکاری به مشمولین طرح در سال ١٣٩٥ اظهار داشت : در سال گذشته مبلغ ١٢٥٠ میلیارد ریال به عنوان مقرری بیمه بیکاری به واجدین شرایط در استان فارس پرداخت گردیده است .
نباتی در پایان با بیان اینکه مدت زمان پرداخت مقرری بیمه بیکاری به سابقه پرداخت حق بیمه از سوی بیمه شدگان بستگی دارد گفت : مدت زمان پرداختی این مقرری از ٣٦ ماه برای بیمه شدگان مجرد و ٥٠ماه برای بیمه شدگان متاهل و متکفل بیشتر نخواهد بود و این مدت نیز جز سوابق پرداخت حق بیمه بیمه شده از نظر بازنشستگی ، ازکارافتادگی و فوت محسوب خواهد شد.

نظرات
1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.