امروز: چهارشنبه 20 فروردین 1399 - 20:38 تبلیغات

کمک ۱۰ میلیارد ریالی خیران اردبیلی برای مبارزه با کرونا

اردبیل (پانا) - رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت خیران سلامت اردبیلی در روزهای اخیر ۱۰ میلیارد ریال برای تامین تجهیزات و لوازم بهداشتی مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان اردبیل جهت مبارزه با بیماری کرونا کمک کردند.

نحوه فعالیت دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام شد

تهران (پانا) - معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی، با توجه به مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا، در نامه‌ای به روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور، نحوه فعالیت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را ابلاغ کرد.

ویروس کرونا تهدیدی است که باید با عزمی جهانی بدان خاتمه داد

تهران (پانا) - دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی طی نامه ای به آنتونی گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد درخواست کرد تا این سازمان به دور از فضای سیاسی، به بازنگری در کنوانسیون‌های بین المللی در رابطه با سلاح‌های بیولوژیک پرداخته و اقدامات پیشگیرانه و مجازات‌های بازدارنده را تشدید کرده و با بسترسازی برای اقدامات عملی و ایجاد ساختاری کارآمد و دور از دسترس کشورهای مظنون به فعالیت‌های مذکور تلاش کند.

ذائقه دانش‌آموزان را از حالت تئوری به مهارت‌محوری تعییر دهیم

کلات(پانا) - اولین جلسه شورای آموزش و پرورش کلات با حضور فرماندار، مدیر آموزش و پرورش کلات و جمعی از مسئولان و اعضای این شورا با رعایت اصول و موازین بهداشتی، با سه دستور کار آموزش‌های‌مجازی، تعیین‌ تکلیف‌ املاک‌ مازاد و هفته‌ گرامیداشت‌ مقام‌ معلم، در محل سالن جلسات مدیریت آموزش و پرورش کلات برگزار شد.

تازه‌ترین وضعیت مدارس خارج از کشور؛ نه ابتلا، نه عقب‌افتادگی تحصیلی و نه محرومیت از آموزش مجازی

تهران (پانا) - رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور تازه‌ ترین وضعیت تعطیلی و بازگشایی مدارس و اقدامات آموزشی در مدارس خارج از کشور و جزئیات برگزاری امتحانات نهایی و دیگر ملاحظات آموزشی در 7 سرپرستی مدارس خارج از کشور را تشریح کرد.

مصرف بیش از حد هیپوکلراید موجب بروز بیماری‌های پوستی و ریوی می‌شود+ فیلم

شیراز (پانا) - با توجه به شیوع ویروس کرونا و توصیه‌های بهداشتی و استفاده از محلول هیپوکلراید سدیم یا همان وایتکس در غلظتهای مختلف و افزایش مراجعان اورژانسی در سوء مصرف مواد شوینده کارشناسان اورژانس فارس ضمن بیان میزان دقیق غلظت این محلول و نحوه تهیه آن بر استفاده کمتر از اینگونه مواد تاکید کردند.

فرجام سال تحصیلی در بن‌بست کرونا

بیش از نیمی از سال تحصیلی 99-98 گذشته بود. یک ماه از ترم دوم که بیماری منحوس کرونا بر امور جاری و معمول آموزش و پرورش غالب شد. سوال اساسی در این شرایط این است که فرجام این سال تحصیلی چه باید باشد؟ به نظر نمی رسد با ادامه این روند بتوان امید داشت در هفته‌های آتی روند برگزاری کلاس‌های درس به حالت عادی برگردد. چه تضمینی وجود دارد که اگر به طور مثال؛ روند بازگشت به حالت عادی مدارس دو ماه به تاخیر افتاد و آن‌گاه امتحانات پایانی سال تحصیلی اخیر برگزار شود، کرونا به طور کلی از این دیار رخت بربسته باشد؟

لزوم توجه مسئولین و مردم به حفظ نشاط درون خانواده‌ها در ایام قرنطینه

تهران(پانا)- استاد گروه جامعه شناسی دانشگاه خوارزمی، با اشاره به تاثیرات ویروس کرونا بر سبک زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی در حوزه‌های متفاوت عنوان کرد لازم است مسئولین و نهادها در حوزه سیاستگذاری اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی تدابیر لازم را اتخاذ کنند و اقدامات عملی متناسب با نیاز و انتظار جامعه انجام دهند تا در این روزها که سطح ابهام و اضطراب جامعه بالاست؛ نشاط و امید در حوزه های مختلف، خصوصاً در درون خانواده‌ها دچار فرسایش و اختلال نشود.