دعوت از ۱۵ بازیکن به اردوی نهایی تیم ملی والیبال جوانان دختر

تهران (پانا) - سرمربی تیم ملی والیبال جوانان دختر ایران ۱۵ بازیکن را به اردوی نهایی و متصل به اعزام رقابت‌های چلنج کاپ زنان آسیا دعوت کرد.

کد مطلب: ۱۴۷۴۴۴۳
لینک کوتاه کپی شد
دعوت از ۱۵ بازیکن به اردوی نهایی تیم ملی والیبال جوانان دختر

حضور در مسابقات والیبال گروه زنان لیگ ملت‌ها، اهداف والیبال زنان ایران است که فدراسیون برنامه‌ریزی‌های بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت خود را بر اساس این استراتژی تدوین می‌کند.

از سوی دیگر جوانگرایی در تیم ملی زنان نیز از دیگر اهداف فدراسیون برای رشد و توسعه والیبال زنان همگام با مردان است. بر این اساس، حضور شایسته در سومین دوره چلنج‌کاپ زنان آسیا ۲۰۲۴ که از دوم تا نهم خرداد به میزبانی فیلیپین برگزار می‌شود از برنامه‌های کوتاه مدت والیبال زنان است تا ملی‌پوشان تجربه لازم برای میادین مهمتر و در نهایت راه‌یابی به لیگ ملت‌ها کسب کنند.

همچنین هدف میان مدت تیم ملی والیبال جوانان دختر حضور شایسته در بازی‌های آسیایی داخل سالن (۱۱ بازیکن زیر ۲۳ سال و سه نفر بزرگسال) که آذرماه سال جاری برگزار می‌شود.

به همین منظور تیم ملی والیبال جوانان دختر ایران با ترکیبی از بازیکنان زیر ۲۱ سال و باتجربه‌ها در چلنج‌کاپ زنان آسیا شرکت می‌کند. اردوی نخست این تیم از ۱۰ تا ۲۴ اردیبهشت برگزار شد و پدیده بلوری زاده سرمربی این تیم ۱۵ بازیکن را به اردوی آماده سازی متصل به اعزام به رقابت‌های چلنج‌کاپ زنان آسیا دعوت کرد.

تمرینات تیم اعزامی از عصر روز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت با ورود بازیکنان به اردو در کمپ چمران آغاز می‌شود و تا زمان اعزام به فیلیپین ادامه خواهد داشت.

سیده نگارهاشمی، درسا فلاح کردخیلی، مبینا سادات غفاریان انبرانی، دیانا رشیدی مهرآبادی، هدیه طالعی فرخنده، شقایق حسن خانی، ریحانه سادات فاضلی، سپینود دست برجن، محدثه مشتاقی، الهه پورصالح، آیتک سلامت، فاطمه خلیلی، زهرا کریمی، فاطمه منظوری و ریحانه کریمی ۱۵ بازیکن دعوت شده به این اردو هستند.

پدیده بلوری زاده سرمربی، اکرم قهرمانی و مریم مطلبی (مربیان)، ابریشم ارجمند خواه (بدنساز)، کیانی‌فر (فیزیوتراپ)، نازنین کمالوند (ماساژور) و راضیه دوستی (آنالیزور) کادر فنی تیم در اردو هستند.

حضور شایسته در مسابقات والیبال قهرمانی زیر ۲۰ سال دختر آسیا نیز که از تاریخ ۱۱ تا ۱۸ تیرماه در کشور چین برگزار می‌شود، دیگر برنامه میان مدت تیم ملی والیبال جوانان دختر ایران است.

کسب سهمیه لیگ ملت‌ها نیز آرمان و هدف بلند ملت برنامه ریزی فدراسیون برای والیبال زنان ایران است که تیم ملی جوانان با توجه به این برنامه‌ها تمرینات خود را پیگیری می‌کند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار