آرتین زهرابی*

کاش فیفا لیست سفر به جام جهانی را مشخص می‌کرد!

در فیفا پارتی‌‌بازی نداریم؛ اگر هم تخلفی صورت بگیرد مثل ماجرای سپ بلاتر، رئیس فیفا را به دادگاه می‌کشانند و او را محاکمه می‌کنند.

کد مطلب: ۱۳۰۳۶۳۴
لینک کوتاه کپی شد

در ایران ارگانی به نام ستاد ‏هماهنگی‏‌های مناطق آزاد برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر تشکیل و در این زمینه، حکمی هم برای خداداد عزیزی صادر شده است. از وظایف این ستاد در حال حاضر خبری در دست نیست اما تکلیف فدراسیون جهانی فوتبال که رقابت‌های جام جهانی را برگزار می‌کند، کاملا روشن است.

فیفا بین نمایندگان و چهره‌های اساطیری فوتبال ایران در رده ملی، ۳ نفر را انتخاب کرده است: علی دایی، مهدی مهدوی‌کیا و علی کریمی. فیفا با همین ۳ انتخاب، نشان داد چقدر بر کار خود مسلط است و تا چه اندازه از ظرفیت‌های فوتبال ایران شناخت دارد.

در فیفا پارتی بازی‌نداریم؛ اگر هم تخلفی صورت بگیرد مثل ماجرای سپ بلاتر، رئیس فیفا را به دادگاه می‌کشانند و او را محاکمه می‌کنند. در نتیجه هر چقدر پشت در دفتر اینفانتینو در زوریخ التماس دعا داشته باشید، نمی‌توانید مسافر جام جهانی شوید!

کاش فیفا لیست سفر به جام جهانی را مشخص می‌کرد!

شما نمی‌توانید از سرپرست فدراسیون فوتبال برای سفر مجانی به قطر، خواهش کنید یا اسم یک مدیر فرضی را در لیست «خبرنگاران اعزامی» جا کنید. خبرنگاران غیرفعال را هم نمی‌توانید به عنوان توریست در لیست این سفر جا بزنید.

فیفا؛ ارگان حرفه‌ای و تصمیم ساز فوتبال جهان است؛ وقتی از چهره‌هایی برای سفر به جام جهانی دعوت می‌کند، یعنی فکر همه چیز را کرده است. در فوتبال ایران مگر نفراتی شایسته‌تر از دایی، کریمی و مهدوی‌کیا داریم؟

کاش دعوت از تمام چهره‌ها و افرادی که قرار است از ایران به جام جهانی بروند، بر عهده فیفا بود؛ کاش فیفا برای ما تعیین می‌کرد کدام بازیکنان، مربیان، مدیران و روزنامه نگاران، لیاقت سفر به جام جهانی را دارند.

بگذارید به موعد این سفر پرماجرا برسیم؛ آن وقت به شما خواهیم گفت چه کسانی با چه رزومه‌ای بار سفر بستند و عازم دوحه شدند!

خبرنگار ورزشی

منبع: خبرورزشی

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار