مدیرکل آموزش و پرورش استان قم

پذیرش و اسکان 55 هزار زائر نوروزی در مدارس قم

قم(پانا)-مدیرکل آموزش و پرورش استان قم گفت تا ظهر روز سوم فروردین حدود 55 هزار زائر نوروزی در مدراس استان پذیرش شدند.

کد مطلب: ۱۳۵۸۳۷۹
لینک کوتاه کپی شد
پذیرش و اسکان 55 هزار زائر نوروزی در مدارس قم

به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر استان قم، علیرضا رحیمی مدیرکل آموزش و پرورش استان در گفتگویی با تقدیر از نقش فعال و تاثیرگذار رسانه ها در موضوع اطلاع رسانی اسکان نوروزی اظهار کرد: فروردین امسال نسبت به سال گذشته شاهد تفاوت هایی در اسکان زائرانی که برای سفر و زیارت به قم مشرف می شوند، هستیم.

وی افزود: قبل از نوروز 1400 و پس از گذشتن از بحران کرونا، علیرغم اینکه به طور دقیق مشخص نبود که آموزش و پرورش به حوزه اسکان ورود پیدا خواهد کرد یا خیر، با اینحال، تمامی همکاران ما در ستادهای اسکان تلاش خود را کردند تا با آمادگی کاملتر، بهترین خدمات را برای پذیرش زائران فراهم کنند.

رحیمی ادامه داد: یکی از محدودیت های ما همواره این بوده که بدلیل شروع اسکان بلافاصله بعد از تعطیلی مدارس، فرصت خالی برای آماده سازی واحدهای آموزشی وجود ندارد اما با این حال، تمامی دست و اندرکاران به شوق خدمت به زائران حرم کریمه اهل بیت(س) و مسجد مقدس جمکران، نهایت اهتمام خود را انجام می دهند.

وی با اشاره به تجهیزات مورد نیاز مدارس اسکان، گفت: امسال یک مقدار در حوزه‌ تجهیزات گشایش هایی صورت گرفت هر چند متناسب با نیاز نبود اما بهر حال بهتر از قبل بود؛ در واحدهای خانه معلم نیز تلاش کردیم یک مقدار تغییرات از لحاظ تجهیزات و نوسازی و زیباسازی محیط انجام بدیم.

مدیرکل آموزش و پرورش قم ابراز کرد: با این حال نیاز فراوانی نسبت به تجهیزات وجود دارد و امیدواریم که روزی برسد که در قم نیازی به اینکه مدرسه را محل اسکان کنیم نداشته باشیم، یعنی زیرساخت های شهر آنقدر توسعه پیدا کرده باشد و آنقدر امکانات شهری برای زائران زیاد باشد که مدارس ما در تعطیلات عید هم مشغول کار آموزش و تربیت خود باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت 15 پایگاه علمی در سطح مدارس استان گفت: در حال حاضر همزمان با ماه مبارک رمضان، این پایگاه ها در قالب های مختلف مطالعات درسی، کلاس های رفع اشکال و تقویتی و پرسش و پاسخ علمی دانش آموزان با حضور اساتید، در حال فعالیت هستند.

رحیمی تاکید کرد: بدلیل اختصاص مدارس به اسکان، فعالیت پایگاه های علمی در ایام تعطیلات نوروز در سایر مدارس با وقفه مواجه می شود و بدلایلی از جمله هزینه های سنگین و ... امکان حضور دانش آموزان در دیگر فضاهای مطالعاتی وجود ندارد و ان شاءالله بجایی برسیم که آموزش و پرورش جز تعلیم و تربیت هیچ دغدغه دیگری نداشته باشد.

وی با اشاره به فعالیت 300 واحد آموزشی با 3000 کلاس درس در روزهای پایانی اسفند 1401 و فروردین 1402 گفت: تا امروز حدود 55 هزار زائر نوروزی در مدارس استان پذیرش شدند.

رحیمی ادامه داد: همزمان با تحویل سال، بدلیل کثرت مراجعان به ستادهای اسکان، نمازخانه های مدارس هم زیر بار پوشش اسکان قرار گرفت و در صورت صدور مجوز لازم برای نصب چادر، امکان پذیرش و اسکان زائران بیشتری وجود دارد.

وی در خصوص برنامه های فرهنگی در موضوع اسکان مدارس گفت: در ستادهای اسکان روحانی مستقر داریم و موضوعاتی همچون حرمت و احکام ماه مبارک رمضان، رعایت شئونات اسلامی، بر پایی نماز جماعت، تبلیغات محیطی در مورد ماه رمضان و حجاب و عفاف و ... از جمله برنامه هایی است که برای عموم زائران فرهنگی و غیر فرهنگی پذیرش شده در مدارس و ستادهای اسکان صورت می پذیرد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار