‌مسابقات جهانی قرآن در چهل سالگی به اوج پختگی‌اش رسیده است

تهران (پانا) - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌گوید عدد چهل در فرهنگ دینی نماد تکامل است و اینک مسابقات قرآن به دوره چهلم رسیده است، نشان از اوج پختگی و قوام این رویداد بزرگ فرهنگی است و رغبت کشورهای زیادی را برای شرکت در آن برانگیخته است.

کد مطلب: ۱۴۵۹۷۳۸
لینک کوتاه کپی شد
‌مسابقات جهانی قرآن در چهل سالگی  به اوج پختگی‌اش رسیده است

عصر امروز محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه مراسم افتتاحیه چهلمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم و هشتمین دوره مسابقات جهانی قرآن دانش آموزی گفت: امروز در تقویم رسمی به عنوان روز دعا و صحیفه سجادیه نامگذاری شده است. تقارن میمونی شکل گرفته است، چرا که ما در فرازهای بی‌شماری از کتاب ارزشمند سیدالساجدین(ع) با مظاهر زیبایی از عبودیت و خلوص در پیشگاه خداوند مواجهیم، رسمی که قطعاً در محافل قرآنی نیز شاهد آن هستیم.

وی خاطرنشان کرد: عدد چهل در فرهنگ دینی نماد تکامل است و اکنون این مسابقات به دوره چهلم خود رسیده است، اوجی از یک پختگی و قوام یک رویداد بزرگ فرهنگی و قرآنی است که شرکت‌کنندگان از بیش از ۱۱۰ کشور دنیا رغبت فراوانی برای حضور در آن را دارند.

اسماعیلی در ادامه سخنان خود یادآور شد: ایران را ام‌القُراء جهان اسلام است و این عزت و جلال به برکت نهضت امام راحل شکل گرفته است، نهضت بزرگی که دینی و قرآنی است و پیام قرآن نزد چیزی جز مقاومت و جهاد نیست، امری که امروز شاهد اوج شکوه آن در مقاومت مردمانی از سرزمینی که پاره‌تن جهان اسلام است، هستیم؛ مقاومتی که در بیش از پنج ماه زیر شدیدترین حملات و جنایات رژیم اشغالگر قدس درهم نشکسته است و هر لحظه با بنیه‌ای قوی‌تر از قبل به حیات و دوام خود ادامه می‌دهد.

وی تأکید کرد: امروز نهضت مقاومت اسلامی مردم در منطقه، با وجود همه مشقات، کمبودها و تحمیل شدن بسیاری از خُسران‌ها، بی‌خانمانی‌ها و تقدیم هزاران هزار شهید، دشمن صهیونیستی را به زانو درآورده است که این خود مصداق بارز تحقق وعده‌های الهی است که «ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم».

وی در ادامه اضافه کرد: جبهه کفر و شرک اما به همین حملات سبوعانه اکتفا نکرده است و حرص و کینه خود را وقتی در برابر مقاومت مردم مسلمان تاب نمی‌آورد، دست به اقدامات شنیع دیگری نیز می‌زند، در تابستانی که آن را از سر گذراندیم، شاهد قرآن‌سوزی از سوی یکی از جوامع غربی که ادای حقوق بشر و احترام به عقاید و آزاداندیشی ابنای بشر دارند، هستیم. آنها به همین راحتی عقاید، باورها نزدیک به دومیلیارد مسلمان را نادیده می‌گیرند و دست به این اقدام خصمانه می‌زنند. هر چند که چیزی نمی‌گذرد که شاهد رسوایی و سرنگونی آنها نیز خواهیم بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، خاطرنشان کرد: حماسه طوفان‌الأقصی مصداقی از انتقام جبهه اسلام از سپاه کفر در برابر جسارت‌هایی بودکه به ساحت قرآن و قبله اول مسلمانان انجام شده بود این حماسه نتیجه مجاهدت‌های جبهه مقاومت و در رأس آنها شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی است که مدتهاست خواب خوش را به چشم ایادی شیطان حرام کرده است.

اسماعیلی تصریح کرد: خوشبختانه در دولت سیزدهم و به مدد تعامل و همکاری خوبی که میان دولت و مجلس انقلابی شاهدش هستیم رخدادهای مطلوبی با پشتوانه فرهنگ قرآنی در حال برگزاری است و عزم دولت جمهوری اسلامی هم این است که دولتی سرتاسر قرآنی باشد و در این راستا تکالیف روشنی نیز معین و مشخص شده است که هر یک از دستگاه‌ها و امور اجرایی زیرمجموعه دولت مکلف به انجام آن شده‌اند.

وی در پایان با آرزوی توفیق برای برگزارکنندگان این دوره از مسابقات قرآن و موفقیت برای متسابقان حاضر در آن، پیشاپیش میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) را تبریک گفت و اظهار داشت: امیدواریم پرچم انقلاب اسلامی که مصداق بارز حکومت الله در این عصر و زمان است به دست با کفایت رهبر معظم و فرزانه انقلاب به دست صاحب اصلی این مملکت یعنی صاحب‌الزمان (عج) تقدیم شود.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار