ماجرای امانت دادن کپسول‌های اکسیژن سوژه یک مستند شد

تهران (پانا) - «بهنام مسئله» کارگردان جوان شیرازی از تولید فیلم مستند «ملت قهرمان» خبر داد.

کد مطلب: ۱۲۳۶۹۸۳
لینک کوتاه کپی شد
ماجرای امانت دادن کپسول‌های اکسیژن سوژه یک مستند شد

به گزارش روابط عمومی این مستند، وی گفت: بعد از دو سال از گذشت کرونا و پر شدن سال دوم اتفاقات جالبی در شهر افتاد که خیلی‌ها از کار بیکار شدند، خیلی‌ها ورشکسته شدند و خیلی‌ها هم از این موقعیت برای پیشرفت استفاده کردند و در همین میان یک سری افراد هم جان خودشان را کف دست گرفتند و جهادی‌وار شروع به فعالیت در بیمارستان ها و آرامستان ها کردند.

وی با بیان اینکه بعضی از افراد هم به نوبه خودشان خدمت رسانی کردند و این فعالیت ها در رسانه ها پوشش و بازتاب گسترده ای پیدا کرد، تاکید کرد: در فیلم «ملت قهرمان» به سراغ کسانی رفتیم که در بحث گروه‌های تغسیل و گروه‌های جهادی بیمارستان یا امانت دادن کپسول های اکسیژن جزو اولین نفراتی بودند که شروع کردند.

مسئله با اشاره به محتوای این فیلم افزود: داستان مستند ما بر اساس داستانی خودساخته بوده ولی تعاریف در آن واقعی است و یکی از اشخاص حقیقی داستان حجت الاسلام مجید ایمنی مسئول جهادگران در بیمارستان علی اصغر شیراز و گروه جهادی تغسیل و حسین فهیمی که فعالیت پخش کپسول اکسیژن را به صورت امانت دارند، است.

بنابه گفته این کارگردان جوان سینما، این مستند از زمان بحران کرونا و نیروهای مردمی و جهادی هستند که در بیمارستان‌ها و خارج از بیمارستان‌ها در این امر کمک رسانی کردند، آغاز می شود و یک خبرنگار خارجی پس از ورود به شیراز بدنبال جست و جوی حقیقت ماجرای مقابله مردم این شهر با بیماری کرونا می‌پردازد.

وی با بیان اینکه پایه اصلی مستند همبستگی بین ملت قهرمان ایران است، تاکید کرد: ایرانیان از دیرباز تا کنون در مواقع بحرانی همیشه یاری‌رسان یکدیگر هستند و این موضوع در تاریخ این سرزمین کهن مشهود است.

این کارگردان جوان سینما با تاکید بر استفاده از هنرمندان و عوامل جوان در ساخت این فیلم اظهار کرد: تولید این مستند با هزینه شخصی و تلاش بی وقفه هنرمندان نسل آینده سینما انجام شده است.

مسئله در پایان سخنان خود از سرهنگ مجید علی پور فرمانده سپاه ناحیه بقیه الله (عج) شیراز ، پاسدار حمید مرزبان فرمانده حوزه مقاومت بسیج اصناف و بازاریان و مسئول معاونت فضای مجازی سپاه ناحیه مقاومت بسیج بقیه الله (عج) شیراز که هماهنگی های لازم را در ضبط این پروژه با اماکن و اشخاص رو داشتند و همه یاری دهندگان تولید این اثر فاخر تقدیر کرد.

گفتنی است؛ «بهنام مسئله» نویسنده، تهیه کننده و کارگردان، محمد پوریا باقری به عنوان دستیار کارگردان، نیلوفر رضایی منشی صحنه، وحید میرجانی تصویربردار، علیرضا فهیمی دستیارتصویر، محمدجواد پوروهاب عکاس، علیرضا اسمی مدیر تولید، محمد نیکمرد ویرایشگر متن، محمدرضا بهزادی صدا بردار، مهرزاد کشاورز تدوین، و امیرحسین شرفیان تدارکات را برعهده داشتند.

در این مستند، طاها ترکمان، شایان غربی و جلیل پوروهاب به هنرنمایی پرداختند و جهادگرانی نظیر حجت‌الاسلام مجید ایمنی و حسین فهیمی حضور یافتند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار