امیر سرتیپ آشتیانی در دیدار وزیر دفاع ارمنستان‌ در تهران؛

‌قفقاز نباید به زمین رقابت دیگران تبدیل شود

تهران (پانا) - ‌وزیر دفاع ارمنستان با حضور در ستاد وزارت دفاع در تهران با امیر سرتیپ آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

کد مطلب: ۱۴۶۲۵۲۲
لینک کوتاه کپی شد
‌قفقاز نباید به زمین رقابت دیگران تبدیل شود

‌به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این دیدار با بیان اینکه موضوع تقویت روابط با کلیه همسایگان جزء اصول سیاست خارجی دولت جمهوری اسلامی ایران می باشد، افزود: کشور ارمنستان از اهمیت ویژه ای در روابط همسایگی برخوردار است و روابط دو کشور در حوزه های مختلف از بدو استقلال ارمنستان، همواره روند رو به رشدی داشته است.

وزیر دفاع  حمایت از صلح جامع و پایدار در منطقه را از مواضع جمهوری اسلامی دانست و افزود:موضع قاطع جمهوری اسلامی ایران حمایت از تمامیت ارضی کشورهای منطقه و حق حاکمیت آن ها بر تمام قلمرو خود و عدم تغییر مرزهای شناخته شده بین المللی است و در خصوص منطقه قفقاز نیز بر این سیاست پایبند هستیم و از مذاکره مستقیم، صلح پایدار و ارتباط مستقیم دو همسایه آذربایجان و ارمنستان پشتیبانی نموده و این امر را زمینه ساز پیشرفت و توسعه منطقه قفقاز می دانیم.

امیر سرتیپ آشتیانی ادامه داد: در مورد امنیت منطقه، معتقدیم معماری امنیت منطقه باید در خود منطقه طراحی شود و لذا هر رویکردی که توسط کشورهای منطقه برخلاف این سیاست اتخاذ شود، به هیچ عنوان مورد پذیرش نیست.

وزیر دفاع با تاکید بر امنیت درون منطقه ای و سازوکارهای منطقه ای امنیت تصریح کرد:جستجوی امنیت در خارج از منطقه نتیجه معکوس دارد و منطقه را به محل منازعه قدرت ها تبدیل و امنیت و ثبات در منطقه را دچار چالش های بیشتر می کند و لذا نباید اجازه دهیم منطقه قفقاز به زمین رقابت دیگران تبدیل شود زیرا در این صورت ثبات و امنیت تک تک کشورها به مخاطره می افتد.

وزیر دفاع ارمنستان در این دیدار با بیان اینکه دوستی دو کشور تاریخی و چند هزار ساله است، افزود: برای ما بسیار مهم است که هر دو کشور در قبال ثبات در منطقه دیدگاه مشابه دارند و باید با نگاه به تحولات و امنیت منطقه ای برای نزدیکی بیشتر روابط دو جانبه تلاش کنیم و در این مسیر با نظر جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تقویت صلح و گسترش روابط دوستانه دو کشور آذربایجان و ارمنستان هم نظر می باشیم.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار