وزیر کشور اعلام کرد؛

وجود ۹۰ هزار شعبه اخذ رأی در کشور طی فرایند انتخابات مجلس شورای اسلامی

۲۰۰ کانال تلویزیونی انتخاباتی راه‌اندازی شده است

تهران (پانا) - وزیر کشور با بیان اینکه تا زمانی که کشور وارد فضای کامل انتخاباتی نشده است نمی‌توان برآورد دقیقی از میزان مشارکت داشت، گفت در این دوره ۹۰ هزار شعبه اخذ رای در سراسر کشور وجود خواهد داشت که از این تعداد بیش از ۴۰ هزار شعبه ثابت و مابقی سیار است.

کد مطلب: ۱۴۴۶۵۵۱
لینک کوتاه کپی شد
وجود ۹۰ هزار شعبه اخذ رأی در کشور طی فرایند انتخابات مجلس شورای اسلامی

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور؛ احمد وحیدی در پایان سفر یک روزه خود به استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت انتخابات پیش رو گفت: انتخابات مجلس از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که قرار است با شکل گیری مجلس جدید ریل‌گذاری جدیدی در کشور صورت گرفته و برنامه حرکت کشور برای چهار سال پیش رو مشخص شود.

وی از آماده سازی کامل بستر اجرایی انتخابات در کشور خبر داد و افزود: تمام شرایط برای برگزاری یک انتخابات باشکوه مهیا شده و تعیین شعب و آموزش نیروها و عوامل اجرایی انجام شده است.

۹۰ هزار شعبه اخذ رای داریم

وزیر کشور افزود: در این دوره ۹۰ هزار شعبه اخذ رای در سراسر کشور خواهیم داشت که از این تعداد بیش از ۴۰ هزار شعبه ثابت و مابقی سیار است.

وحیدی گفت: خوشبختانه با تلاش تمام استانداران و سایر دست اندرکاران، همه چیز برای برگزاری یک انتخابات پرشور در کشور مهیا است.

وزیر کشور تصریح کرد: شورای محترم نگهبان بیش از ۱۴ هزار داوطلب را برای شرکت در این دوره انتخابات تایید کرده که نویدبخش یک انتخابات رقابتی و پرشور در یازدهم اسفند ماه است و زمینه یک رقابت خوب شکل گرفته است.

وزیر کشور درباره برآوردهای صورت گرفته از میزان مشارکت در این دوره انتخابات گفت: برای صحبت در خصوص میزان مشارکت زود است، چرا که هنوز کاملا وارد فضای انتخاباتی نشده‌ایم‌، اما نظرسنجی‌های صورت گرفته نشان از روند صعودی مشارکت می‌دهد و امیدواریم همین روند تا روز انتخابات ادامه پیدا کند.

۲۰۰ کانال تلویزیونی انتخاباتی راه‌اندازی شده است

وزیر کشور با بیان اینکه نامزدها تنها باید برنامه‌هایشان را تبلیغ کنند، گفت: هیچ کاندیدایی مجاز به تخریب کاندیدای دیگر نیست و با این موارد برخورد می‌شود.

وحیدی گفت: در این دوره با ابتکار صدا و سیما ۲۰۰ کانال تلویزیونی برای تبلیغ کاندیداها ایجاد و بستر خوبی برای معرفی کاندیداها فراهم شده است.

وزیر کشور نسبت به جانبداری و دخالت مدیران دستگاه‌های اجرایی در انتخابات هم هشدار داد و افزود: هیچ مدیری مجاز به جانبداری در انتخابات نیست و هر موردی گزارش شود، برخورد خواهیم کرد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار