رئیس سازمان ملی مهاجرت:

مدیریت اتباع غیرمجاز با قوت در حال انجام است

تهران (پانا) - رئیس سازمان ملی مهاجرت در همایش مدیران کل امور اتباع و مهاجرین خارجی سراسر کشور گفت در سه ماه اخیر در استان‌های سراسر کشور در خصوص ساماندهی اتباع و مهاجرین خارجی اقداماتی  گرفته و مدیریت اتباع غیرمجاز با قوت در حال انجام است.

کد مطلب: ۱۴۲۴۵۲۲
لینک کوتاه کپی شد
مدیریت اتباع غیرمجاز با قوت در حال انجام است

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی مهاجرت، همایش مدیران کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری‌های سراسر کشور روز شنبه با حضور نمایندگان و مدیران کل اتباع استان‌های کشور به همراه مقامات دولتی با موضوع بازگشت اتباع غیرمجاز به کشورشان و توزیع کارتهای هوشمند در سازمان ملی مهاجرین برگزار شد.

عبدالله مبینی در این همایش اظهار کرد: در سه ماه اخیر در استان‌های سراسر کشور در خصوص ساماندهی اتباع و مهاجرین خارجی اقداماتی صورت گرفته است که در بعضی از استان‌ها کار تمام شده یا رو به پایان و در برخی دیگر روند کند است.

رئیس سازمان ملی مهاجرت افزود: به طور کلی در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد فقدان‌هایی در یک سیاست مدون در بحث مهاجرت (راهبرد مهاجرت کشور) داشته‌ایم‌.

رئیس سازمان ملی مهاجرت با بیان اینکه کنترل مرز و بستن گلوگاه‌ها مهم است اما اتمام کار نیست، تصریح کرد: مهاجرین داخل کشور باید طبق یک برنامه ساماندهی و مدیریت شوند.

مبینی تصریح کرد: پدیده اتباع و مهاجرین یک پدیده چند وجهی است و باید در یک بسته جامع تدوین شود. در این بسته جامع، مرز و امور ساماندهی باید مدیریت شود، غیرمجازها مدیریت شوند، صدور روادید اصلاح و با طرف مقابل دیپلماسی انجام شود.

وی با بیان اینکه در بررسی‌های صورت گرفته موانع را شناسایی کردیم، ادامه داد: یک برنامه عملیاتی راجع به استان ها مشخص شده که برخی از استان‌ها حرکت را خوب آغاز کرده‌اند. برخی از استان‌ها در وضعیت مناسب است اما در بعضی از استان‌ها عقب ماندگی داریم که در تلاش‌ هستیم تا موانع موجود را دسته‌بندی و برطرف سازیم.

در ادامه این همایش نمایندگان و مدیران کل اتباع استان‌های سراسر کشور گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه‌های مختلف اتباع خارجی به همراه آمار و ارقام ارائه دادند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار