مصوبات امروز هیات وزیران چه بود؟

تهران (پانا) - در جلسه هیات دولت که صبح روز چهارشنبه به ریاست محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهوری برگزار شد، هیات وزیران با اختصاص اعتبار برای جبران خسارات ناشی از زلزله شهریور سال گذشته در استان های خراسان رضوی و خراسان شمالی موافقت کرد.

کد مطلب: ۱۲۹۰۴۳۸
لینک کوتاه کپی شد
مصوبات امروز هیات وزیران چه بود؟

‌به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت» با تصویب هیئت وزیران، مبلغ ۱۲۴ میلیارد ریال اعتبار هزینه ای (به ترتیب مبلغ ۱۰۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال برای شهرستان قوچان در استان خراسان رضوی و مبلغ ۱۷ میلیارد و یکصد میلیون ریال برای شهرستان فاروج در استان خراسان شمالی) به منظور جبران خسارات ناشی از زلزله شهریور ماه سال گذشته در شهرستان های مذکور اختصاص یافت.

اعتبار فوق شامل کمک بلاعوض جهت احداث ۲۰ واحد مسکونی شهری و ۵۵۰ واحد مسکونی روستایی هرکدام به ترتیب به ازای هر واحد تا سقف مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال، کمک بلاعوض جهت تعمیر ۲۲۰ واحد مسکونی شهری، روستایی و تجاری به ازای هر واحد تا سقف مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال، کمک بلاعوض جهت احداث ۹۰ واحد مسکونی روستایی به ازای هر واحد تا سقف مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال، کمک بلاعوض جهت احداث ۷۰ واحد جایگاه دامی به ازای هر واحد تا سقف مبلغ یکصد میلیون ریال و هزینه های پشتیبانی و آواربرداری و خدمات مدیریت طرح است.

دولت همچنین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را موظف کرد گزارش عملکرد این مصوبه را هر سه ماه به سازمان های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال کند.

موافقت دولت با اختصاص اعتبار برای جبران خسارات ناشی از وقوع تندباد در غرب استان گیلان

هیئت وزیران در ادامه، با اختصاص مبلغ ۷۵۵ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال اعتبار به صورت هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای بابت بازسازی زیرساخت های عمرانی و خدماتی آسیب دیده ناشی از وقوع تندباد در غرب استان گیلان (با محوریت تالش) موافقت کرد.

اعتبار یاد شده شامل کمک بلاعوض جهت بازسازی ۲۹ واحد مسکونی روستایی به ازای هر واحد تا سقف مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال، کمک بلاعوض جهت تعمیر ۲۲۴۱ واحد مسکونی و تجاری شهری و روستایی به ازای هر واحد تا سقف مبلغ مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال و اعتبار تملک دارایی های سرمایه ای جهت بازسازی زیرساخت های عمرانی و خدماتی آسیب دیده است.

همچنین به موجب مصوبه دولت، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظف شدند ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام بازسازی، گزارش عملکرد اعتبار فوق را هر سه سه ماه به سازمان های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال کنند.

لایحه پروتکل اصلاحی موافقتنامه بین ایران و عراق به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و تبادل اطلاعات در مورد مالیات‌های بر درآمد و سرمایه

هیئت وزیران با پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی مبنی بر لایحه پروتکل اصلاحی موافقتنامه بین دولت های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و تبادل اطلاعات در مورد مالیات های بر درآمد و سرمایه موافقت و اجازه مبادله اسناد آن را صادر کرد.

مالیات های بر درآمد و سرمایه عبارت است از مالیات های بر کل درآمد و کل سرمایه یا اجزای درآمد یا سرمایه از جمله مالیات بر درآمد حاصل از نقل و انتقال اموال منقول یا غیرمنقول، مالیات بر کل مبالغ دستمزد یا حقوق پرداختی توسط مؤسسات و همچنین مالیات بر افزایش ارزش سرمایه.

تصویب آیین‌نامه اجرایی درخصوص هزینه کرد درآمدهای حاصل از مالیات و عوارض صادراتی و گمرکی برای توسعه زنجیره ارزش با اولویت توسعه توانمندی‌های فناورانه و تولید داخل

هیئت وزیران در راستای تکلیف مقرر در بند (ص) تبصره (۶) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور درخصوص هزینه کرد درآمدهای حاصل از مالیات و عوارض صادراتی بر مواد معدنی، محصولات نفتی، گازی و پتروشیمی به صورت خام و نیمه خام و حقوق ورودی ماشین آلات و تجهیزات تولیدی، صنعتی، معدنی و کشاورزی برای تکمیل و توسعه زنجیره ارزش با اولویت توسعه توانمندی های فناورانه و تولید داخل، آیین نامه اجرایی این بند از قانون را به تصویب رساند.

تعیین نماینده و اعلام نظر دولت درخصوص برخی از طرح نمایندگان مجلس

در ادامه جلسه، دولت ضمن اعلام نظر درخصوص برخی از طرح های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده خود را برای پیگیری موضوعات مربوط تعیین کرد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار