سفیر ایران: خاندوزی به ریاض می‌رود

تهران (پانا) - سفیر جمهوری اسلامی ایران در عربستان اعلام کرد که وزیر اقتصاد و دارایی ایران هفته آینده به ریاض سفر خواهد کرد.

کد مطلب: ۱۴۶۹۷۹۲
لینک کوتاه کپی شد
سفیر ایران: خاندوزی به ریاض می‌رود

علیرضا عنایتی، سفیر ایران در ریاض ضمن ابراز خرسندی از سفر اولین کاروان عمره‌گذاران ایرانی به عربستان گفت: امیدوارم آمار زائران ایرانی برای انجام حج عمره به بیش از ۷۰۰ هزار نفر در سال برسد، همانگونه که قبل از قطع روابط به این آمار رسیده بودیم.

وی در گفت‌وگو با الشرق تاکید کرد: مطمئن هستیم که در خاک عربستان به گرمی از زائران ایرانی استقبال خواهد شد و به آن ها اهمیت زیادی داده می‌شود.

عنایتی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد و دارایی ایران هفته آینده برای مشارکت در نشست‌های ۲۰۲۴ بانک توسعه اسلامی به ریاض می‌رود و جشن ۵۰ سالگی تاسیس این بانک نیز برگزار خواهد شد.

روز دوشنبه و پس از گذشت ٩ سال وقفه، صبح روز گذشته نخستین گروه عمره‌ گزاران ایرانی با استقبال سفیر جمهوری اسلامی ایران در عربستان ، سرکنسول ایران  در این کشور و مسئولان حج و عمره ایران و عربستان وارد مدینه منوره شدند.

عنایتی با ابراز خرسندی از ورود عمره گزاران ایرانی پس از یک توقف طولانی، تبادل سفرهای زیارتی را علاوه بر برکات معنوی و روحی، موجب نزدیکی بیشتر دو ملت و استحکام روابط دو کشور دانست.

 سفیر ایران با اشاره به اشتیاق هموطنان ایرانی برای تشرف به زیارت خانه خدا، مسجد نبوی شریف و حرم مطهر رسول الله و ائمه بقیع علیهم السلام اضافه کرد: به لطف الهی و با تلاش های مستمر نهادهای ذیربط  این امر میسر گردید و به امید خداوند این مسیر بعد از حج تمتع با تلاش‌های سازمان‌های ذی‌ربط ادامه خواهد یافت.

عنایتی همچنین از مسئولان پادشاهی عربستان سعودی از جمله وزارت‌خارجه این کشور برای همکاری‌های مربوطه تشکر کرد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار