شارژ مرحله سوم طرح ملّی «یسنا» امروز انجام می‌شود

تهران (پانا) - معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از شارژ مرحله سوم طرح ملّی یسنا خبر داد.

کد مطلب: ۱۴۶۰۸۵۴
لینک کوتاه کپی شد
شارژ مرحله سوم طرح ملّی «یسنا» امروز انجام می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «علیرضا عسگریان» معاون رفاه و امور اقتصادی وزیر کار گفت: شارژ مرحله سوم طرح ملّی یسنا، امروز شنبه ۵ اسفندماه، به حساب یارانه سرپرستان خانوار مشمول واریز می‌شود. 

وی گفت: شارژ اول این طرح در پنجم دی‌ماه سال‌جاری برای بالغ بر ۲۲ هزار مادر دارای فرزند زیر دو سال در ۸ استان کم‌برخوردار انجام شده و شارژ مراحل دوم و سوم این طرح نیز برای حدود ۲۳ هزار مادر مشمول به ترتیب در روزهای پنجم بهمن‌ماه و پنجم اسفندماه صورت پذیرفت.

وی افزود: سبد غذایی رایگان در این طرح مشتمل بر اقلام معین و مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مبلغ ۴۰۰ هزار تومان (شامل لبنیات، پروتئین، حبوبات و غلات) است.

وی افزود: این طرح در بستر کالابرگ الکترونیکی با شارژ حساب یارانه سرپرستان خانوار با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بنیاد کرامت رضوی آستان قدس رضوی اجرا می‌شود. همچنین ارایه بسته های بهداشتی و پوشاک نیز از طریق بنیاد پانزده خرداد انجام خواهد شد.

 عسگریان یادآور شد: این طرح در راستای اجرای ماده (۲۴) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت با هدف حمایت از مادران باردار، شیرده و دارای کودک زیر ۵ سال است، که با اولویت مادران دارای کودک شیرخوار زیر ۲ سال در دهک یک درآمدی در هشت استان کم برخوردار و نرخ باروری زیر ۲.۵ درصد با ارائه سبد غذایی رایگان در بستر کالابرگ الکترونیکی انجام می‌شود‌.

هشت استان ایلام، لرستان، هرمزگان، گلستان، فارس، کهگیلویه‌وبویراحمد، خراسان جنوبی و شمالی شامل این طرح ملی هستند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار