سخنگوی سفرهای دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در نوروز ۱۴۰۳ اعلام کرد؛

انجام ۵ میلیون و ۴۳۷ هزار تردد دریایی تا ۱۱ فروردین

تهران (پانا) - سخنگوی سفرهای دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در نوروز ۱۴۰۳ از انجام پنج میلیون و ۴۳۷ هزار تردد دریایی از ۲۴ اسفندماه تا ۱۱ فروردین‌ماه امسال خبر داد و گفت جابه‌جایی مسافران و گردشگران دریایی با ترافیک روان در حال انجام است.

کد مطلب: ۱۴۶۵۸۱۳
لینک کوتاه کپی شد
انجام ۵ میلیون و ۴۳۷ هزار تردد دریایی تا ۱۱ فروردین

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، اله‌مراد عفیفی پور در مورد آخرین وضعیت طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۳ با بیان اینکه تا صبح یکشنبه ۱۲ فروردین‌ماه، معادل سه میلیون و ۲۳۰ هزار تردد مسافری دریایی به همراه دو میلیون و ۲۰۷ هزار تردد گردشگری دریایی صورت‌گرفته است، افزود: جمعاً پنج میلیون و ۴۳۷ هزار تردد دریایی از ابتدای طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۳ (۲۴ اسفند ۱۴۰۲) تا ۱۱ فروردین‌ماه سال جاری در بنادر شمالی و جنوبی کشور انجام شده است.

وی ادامه داد: در همین بازه زمانی، ۶۰۵ هزار دستگاه خودرو بین سرزمین اصلی و جزایر کیش و قشم جابه‌جا شده است و درعین‌حال ۲۷ هزار تردد شناور مسافری، وظیفه جابه‌جایی و حمل مسافران عزیز را عهده‌دار بوده است.

سخنگوی سفرهای دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در نوروز ۱۴۰۳ با تأکید بر اینکه خوشحال هستیم که باتوجه‌به برنامه‌ریزی، نظارت، پایش و رصد مداوم همکاران سازمان بنادر و دریانوردی در همه مبادی مجاز مسافری و گردشگری دریایی شمال و جنوب کشور، هیچ‌گونه حادثه‌ای رخ نداده است، خاطرنشان کرد: همچنین جابه‌جایی مسافران و گردشگران دریایی با ترافیک روان در حال انجام است.

شماره تماس ۱۵۵۰ جهت اعلام اضطرار دریایی

عفیفی پور اعلام کرد: مسافران دریایی می‌توانند از هر کجای استان‌های ساحلی در صورت بروز هرگونه سانحه دریایی با شماره چهاررقمی ۱۵۵۰ جهت اعلام اضطرار دریایی و بدون نیاز به گرفتن کد پیش‌شماره به‌راحتی و به طور مستقیم با مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی جهت ارائه گزارش حادثه و درخواست کمک تماس حاصل کنند.

مسیرهای تردد مجاز دریایی در هرمزگان

وی درباره مسیرهای تردد مجاز دریایی در استان هرمزگان، گفت: تردد از بندر شهید حقانی به بندر شهید ذاکری قشم و بالعکس، از بندر شهید حقانی بندرعباس به هرمز و بالعکس، از بندر شهید ذاکری قشم به هرمز و بالعکس، از بندر شهید ذاکری قشم به جزیره لارک و بالعکس، از بندر پل به بندر لافت و بالعکس، از بندر شهید حقانی به جزیره بوموسی و بالعکس، از بندر آفتاب به جزیره کیش و بالعکس، از بندر چارک به جزیره کیش و بالعکس، از بندر شیب دراز به جزیره هنگام و بالعکس و تردد از بندر کندالو به جزیره هنگام و بالعکس از جمله مسیرهای دریایی مجاز است.

سخنگوی سازمان بنادر در طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۳ خاطرنشان کرد: تردد از بندر شهید باهنر بندرعباس به بندر بهمن قشم و بالعکس، از بندر لنگه به جزیره کیش و بالعکس و همچنین تردد از بندر لنگه به جزیره بوموسی و بالعکس به‌عنوان مسیرهای پشتیبان در نظر گرفته شده است.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار