محدودیت‌های ترافیکی به جاده های مازندران بازگشت

تهران (پانا) - رئیس پلیس راه مازندران از اعمال طرح محدودیت‌های ترافیکی ویژه تعطیلات پایان هفته با هدف تسهیل در تردد خودرویی در محورهای ارتباطی این استان خبرداد.

کد مطلب: ۱۴۳۱۵۹۳
لینک کوتاه کپی شد
محدودیت‌های ترافیکی به جاده های مازندران بازگشت

سرهنگ یدالله جهان‌تاب اظهار داشت: تردد خودروها از محور چالوس و آزاد راه تهران شمال در هر ۲ مسیر رفت و برگشت، به علت اجرای عملیات ایمن سازی این مسیر از ساعت ۶ تا ۱۶ امروز ممنوع است.

وی با بیان اینکه محورهای شمالی هم اکنون فاقد هرگونه مداخلات جوی است، وضعیت ترافیک در محورهای هراز و فیروزکوه را در زمان حاضر عادی و روان اعلام کرد.
رئیس پلیس راه مازندران از رانندگان وسیله نقلیه خواست علاوه بر مدیریت سفر و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، از هرگونه سرعت و سبقت غیرمجاز خودداری کنند تا سفری امن و ایمن را برای خود و دیگران رقم بزنند.

سرهنگ جهان تاب، رعایت نکردن حق تقدم، صحبت کردن با تلفن همراه، سرعت و سبقت غیرمجاز، نبستن کمربند ایمنی و حرکت در شانه خاکی را از جمله تخلفات حادثه‌ساز عنوان کرد و گفت: پلیس به‌ شدت با این گونه تخلفات برخورد می‌کند و در صورت ثبت تخلف حادثه ساز، خودروی راننده متخلف ۷۲ ساعت به توقفگاه منتقل و برای گواهینامه راننده متخلف نیز نمره منفی درج خواهد شد.

مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره های ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به طور شبانه روز آماده پاسخگویی در خصوص وضعیت راه‌های استان است.

برابر آمار، سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون دستگاه خودرو در محورهای مازندران تردد دارند که ۱۱ درصد از این ترددها در محورهای اصلی و بقیه درون شهری است.

مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که حدود سه هزار کیلومتر از آن جاده اصلی و بقیه محور روستایی است.


رئیس پلیس راه مازندران محدویت‌های ترافیکی در محورهای ارتباطی این استان را به شرح زیر اعلام کرد:

تردد موتور سیکلت از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه ۲۲ آذرماه جاری تا ساعت ۶ صبح روز دوشنبه ۲۷ همین ماه از محورهای کرج چالوس، هراز و فیروزکوه و بالعکس ممنوع است و تنها تردد موتور سیکلت های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.

محور کندوان:

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۰ تا ۲۴ روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۲ و ۲۳ آذرماه جاری از مرزن آباد به سمت کرج و تهران ممنوع بوده و در صورت اعلام ماموران پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ تا ۲۴ همانروز از ابتدای تونل کندوان بسمت مرزن آباد بصورت یکطرفه خواهد بود.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۰ تا ۲۴ روزهای جمعه، یکشنبه و دوشنبه ۲۴ تا ۲۷ آذرماه جاری از کرج و ابتدای آزادراه تهران شمال به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و در صورت اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ تا ۲۴ همانروز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران بصورت یکطرفه خواهد بود.

تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است.

محور هراز:

در صورت افزایش حجم ترافیک و صلاحدید ماموران پلیس راه محدودیت یکطرفه مقطعی روزهای پنجشنبه، جمعه و یکشنبه ۲۳، ۲۴ و ۲۶ آذرماه جاری به صورت رفت و برگشت از محدوده پلور تا پلیس راه لاریجان و بالعکس انجام خواهد شد.

تردد تمام تریلر ها از محور هراز در روز چهارشنبه ۲۲ آذرماه جاری کماکان ممنوع است.

تردد تمام کامیون و کامیونت ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۲ و ۲۳ آذرماه جاری و همچنین از ساعت ۶ تا ۲۴ روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه ۲۴ تا ۲۶ همین ماه از محور هراز ممنوع است.

تجرای محدودیت های یاد شده منوط به افزایش حجم تردد در محورها خواهد بود و چنانچه وضعیت ترافیک عادی باشد، با هماهنگی اجرای محدودیت ها لغو خواهد شد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار