معاون وزیر راه و شهرسازی:

تمرکز امسال سازمان ملی زمین و مسکن، آماده‌سازی زمین‌هاست

صدور پروانه ساخت ۳۰ شهرک

تهران (پانا) - معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به عدم هماهنگی عرضه و تقاضای مسکن در سال‌های اخیر گفت همه تلاش ما برای جبران این نیاز انباشته‌شده و تسهیلگری حداکثری در سیاستگذاری‌هاست.

کد مطلب: ۱۴۰۴۷۳۵
لینک کوتاه کپی شد
تمرکز امسال سازمان ملی زمین و مسکن، آماده‌سازی زمین‌هاست

به گزارش سازمان ملی زمین و مسکن؛ ارسلان مالکی در نشست آموزشی معاونان مسکن و بازآفرینی شهری اداره‌های کل راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت بحث آماده‌سازی زمین‌ها افزود: از آغاز روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن، تمرکز ما بر تامین زمین بود اما امسال باید در بحث آماده‌سازی این زمین‌ها تلاش بیشتری انجام شود.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن ضمن اشاره به آیین‌نامه قانون ساماندهی تصریح‌کرد: بر اساس این آیین‌نامه، هزینه آماده‌سازی زمین‌ها بر عهده متقاضی است اما با مصوبه هیات‌مدیره توانستیم کار بزرگی انجام دهیم و در برخی از استان‌ها در آماده‌سازی زمین‌ها به متقاضیان کمک کنیم.

مالکی اضافه‌کرد: بحث آماده‌سازی بسیار مهم است و هدف ما در اجرای آماده‌سازی زمین‌ها، تلاش برای تسهیلگری بوده است.

وی در توضیح این امر ادامه‌داد: در بحث آماده‌سازی برای تسهیل امور تصمیم گرفته شد که در همکاری با برخی نهادها خارج از بحث مناقصه، کار را پیش ببریم. این تصمیم فقط به دلیل تسریع در پیشبرد امور است و بر این اساس اگر نهادی سرعت لازم در اجرای کار را نداشته باشد، کار باید از طریق فرآیند مناقصه ادامه پیدا کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از صحبت‌های خود ضمن توصیه به مدیران استانی برای پیگیری امور گفت: در انجام کارها فقط به صدور یک نامه بسنده نکنید، زیرا طبق برآوردهای ما استان‌هایی در روند اجرای طرح نهضت ملی موفق‌تر بوده‌اند که مدیران پیگیرتری داشته‌اند.

وی در پایان بر اهمیت توسعه شهرک‌سازی تاکید کرد و اظهار داشت: شهرک‌سازی ظرفیتی است که در گذشته چندان به آن توجه نشده بود اما در طرح نهضت ملی مسکن تاکنون پروانه ساخت ۳۰ شهرک در سراسر کشور صادر شده که امیدواریم این رقم تا پایان سال به ۵۰ شهرک برسد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار