تمرین تخلیه اضطراری نمایشگاه کتاب در مصلی تهران برگزار شد

تهران (پانا) - معاون آمادگی و عملیات سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از برگزاری تمرین میدانی آمادگی مقابله با حوادث احتمالی و تخلیه اضطراری از سوی ستاد مدیریت بحران ویژه سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در مصلای امام خمینی(ره) خبر داد.

کد مطلب: ۱۴۷۳۱۵۴
لینک کوتاه کپی شد
تمرین تخلیه اضطراری نمایشگاه کتاب در مصلی تهران برگزار شد

صمیم مرادی‌روزبهانی با بیان اینکه آسیب‌پذیری مراکز پرجمعیت و به‌خصوص تجمعات و نقاط پرتردد، احتمال وقوع حادثه را افزایش می‌دهد، گفت: هدف اصلی این تمرین، ارتقای سطح آمادگی دستگاه‌های امدادی در فاز پاسخ به حوادث احتمالی است. در این تمرین، عملیات اطفای حریق، نجات و انتقال مصدومین و همچنین تخلیه اضطراری جمعیت از ارتفاع با خودرو نردبان هیدرولیکی 32 متری و با تحویل مصدومین به عوامل اورژانس و انتقال به مراکز درمانی تمرین شد.

وی ادامه داد:‌ در ادامه تیم عملیاتی آتش‌نشانی با برپایی فن فشار مثبت، اقدام به خارج کردن دود از محل حریق کرده و پس از ایمن‌سازی کامل محل به کار خود خاتمه دادند.

روزبهانی گفت: این تمرین با توجه به مراحل پایانی عملیات غرفه‌چینی و آماده‌سازی فضاهای نمایشگاهی، قبل از شروع به کار نمایشگاه و به منظور ارزیابی میزان توانمندی در امدادرسانی به مصدومین فرضی و نحوه تخلیه اضطراری در محل‌های تعیین‌شده در مجموعه مصلای تهران و همچنین ارزیابی و پایش کارکرد تجهیزات تیم‌های عملیاتی در مواجهه با حوادث احتمالی برگزار شد.

معاون آمادگی و عملیات سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران افزود: در این تمرین نمایندگان سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، نیروهای عملیاتی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، پلیس، اورژانس تهران، ستاد اجرایی نمایشگاه (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، مجموعه مصلای امام خمینی (ره)، اداره مدیریت بحران و پدافند غیرعامل منطقه ۷، ستادهای مدیریت بحران مناطق معین (3، 6 و 12)، گروه‌های داوطلب مردمی دوام و نیروهای HSE شهرداری منطقه 7 حضور داشتند.

به گفته وی پس از اعلام پایان تمرین، دومین جلسه کمیته ایمنی و سلامت در محل ستاد اجرایی مصلای امام خمینی(ره) در خصوص بررسی نحوه برگزاری، نقاط قوت و ضعف تمرین برگزار شد و ضمن پیگیری مصوبات اولین جلسه کمیته نسبت به جمع‌بندی نظرات، پیشنهادات و ملاحظات فنی اعضا در خصوص ایمنی نمایشگاه اقدام شد. همچنین از محل ستاد مدیریت بحران ویژه سی‌‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بازدید شد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار