کدام استان‌ها برفی و بارانی هستند؟

تهران (پانا) - سازمان هواشناسی کشور از بارش باران و برف در استان‌های واقع در نوار شمالی و نوار غربی کشور خبر داد و تاکید کرد که بارش‌ها در غرب مازندران، گیلان و شمال اردبیل شدت خواهد داشت.

کد مطلب: ۱۴۴۴۴۷۰
لینک کوتاه کپی شد
کدام استان‌ها برفی و بارانی هستند؟

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، امروز سه شنبه ۱۰ بهمن با گذر امواج تراز میانی جو در سواحل دریای خزر، شمال غرب، مناطقی از غرب، ارتفاعات زاگرس واقع در جنوب غرب، غرب استان اصفهان، همچنین در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در قزوین و البرز و شمال استان خراسان رضوی، ابرناکی، بارش باران و برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. در غرب مازندران، گیلان و شمال اردبیل بارش شدت خواهد داشت.

فردا چهارشنبه در غرب سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی، مناطقی از شمال غرب و غرب کشور، افزایش ابر و بارش پراکنده باران و برف رخ می‌دهد.

پنجشنبه با ورود سامانه بارشی به غرب کشور در کل نوار غربی و بعد از ظهر در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز و تهران، غرب اصفهان، فارس، بوشهر، کرمان، هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان، بارش باران و برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. در نیمه شمالی کشور بارش به صورت برف خواهد بود و در مناطق جنوب و جنوب شرق بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

جمعه گستره فعالیت این سامانه در کل کشور خواهد بود. در مرکز کشور شامل نیمه شرقی اصفهان، یزد و نیمه شمالی کرمان، ابرناکی همراه با بارش به صورت پراکنده و خفیف خواهد بود. در جنوب کرمان، مرکز هرمزگان و نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید انتظار می‌رود. در ضمن مناطقی از کرمانشاه، لرستان، شمال شرق خوزستان و چهار محال و بختیاری، بارش برف شدت خواهد داشت.

شنبه این سامانه در نوار شرقی کشور فعال است. در شرق سواحل دریای خزر، شمال شرق و جنوب شرق کشور، بارش و وزش باد انتظار می‌رود و بعد از ظهر از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود. همچنین در این روز در ارتفاعات زاگرس نیز افزایش ابر و بارش برف رخ می‌دهد. طی روزهای پنجشنبه و جمعه کاهش دما در نیمه غربی و نوار شمالی کشور رخ می‌دهد و در شرق و جنوب شرق کشور طی روزهای شنبه و یکشنبه کاهش دما انتظار می‌رود.

امروز سه شنبه و جمعه دریای خزر مواج خواهد بود. جمعه خلیج فارس و شنبه علاوه بر خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج هستند.

سازمان هواشناسی وضعیت جوی امروز پایتخت را قسمتی ابری تا نیمه ابری به تدریج ابری و در بعضی ساعت‌ها بارش پراکنده پیش‌بینی کرد. بیشینه دما تهران امروز ۹ و کمینه دما ۲ درجه خواهد بود.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار