معاون قوه قضاییه خبر داد:

تلاش برای استخدام ۱۰ هزار نفر در شوراهای حل اختلاف

تهران (پانا) - معاون قوه قضائیه و رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور گفت تمام تلاش ما این است ۱۰ هزار سهمیه جذب کنیم و استخدام از اعضای شوراهای حل اختلاف را به مرحله اجرا بگذاریم تا حق اعضای شوراها از بین نرود.

کد مطلب: ۱۴۲۶۱۲۹
لینک کوتاه کپی شد
تلاش برای استخدام ۱۰ هزار نفر در شوراهای حل اختلاف

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دادگستری استان کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین هادی صادقی شامگاه چهارشنبه یکم آذرماه جاری در آیین تکریم و معارفه معاونان سابق و جدید توسعه حل اختلاف دادگستری کل استان با گرامیداشت یاد شهدای مظلوم غزه ابراز امیدواری کرد دشمن بزودی از بین برود و ما نیز بتوانیم وظیفه خود را در این برهه مهم انجام بدهیم.

وی تصریح کرد: باید قدر فرصت‌ها را دانسته و در سنگر خدمت و پیشبرد اهداف حامعه اسلامی و تمدن اسلامی سهیم باشیم و به خوبی با مجاهدت و نیت جهادی کار کنیم.

رییس مرکز توسعه حل اختلاف کشور عنوان داشت: قضاوت شأن بلند انبیاء‌ است و جایی‌ست که امام و وصی امام و یا نبی و وصی نبی در آن جایگاه می‌نشیند.

این مقام عالی قوه قضاییه بیان داشت: باید از حُرمت بلند قضاوت دفاع کنیم؛ با نگاه به اینکه قضاوت سنگری برای مجاهدت و جهاد علیه جرم و حق‌کُشی و احقاق حقوق مردم است و اینکه حقی اقامه شود و نه اینکه پرونده‌ای بسته شود.

معاون قوه قضائیه با تاکید بر اینکه آمارگرایی در دستگاه قضایی باید تعطیل شود، اضافه کرد: آمارهای آخر ماه مبادا ما را به سمت این بکشاند که سخنان دو طرف پرونده را نشنویم و صداها به گوش‌مان نرسد، زیرا آنگاه صداها را باید در بیرون و از جاهای دیگر بشنویم.

صادقی با اشاره به حضور قضات برجسته در استان کرمان ابراز داشت: از قضات ما آنچنان که باید و شاید در زبان و عمل و رعایت شئون آنها تقدیر به عمل نمی‌آید، زیرا امکان آن به قدر کافی وجود ندارد.

وی گفت: امشب از ۲۱۸ نفر قضات برتر استان کرمان تجلیل می‌شود که این احترام به تلاش قضات، نشانه قدردانی است اما زحمات آنها جبران نمی‌شود.

وی با قدردانی از دوره ۴۰ ساله خدمت مهدی تقی‌زاده معاون سابق توسعه حل اختلاف دادگستری استان کرمان از وی به عنوان مردی شریف و با اخلاق نام برد و بر استفاده از تجربیات وی در زمینه داوری تاکید کرد.

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور گفت: قانون شوراهای حل اختلاف دائمی‌ست و این قانون در دل خود دادگاه صلح را ایجاد کرده‌ است و این دو در کنار هم هستند.

صادقی اضافه کرد: دادگاه صلح یک تاسیس مهم است و هرجا شورای حل اختلاف و دادگاه صلح را به خوبی پیوند دهند، حتما موفق می‌شوند.

وی اظهار داشت: کار دادگاه‌های صلح در درجه اول صلح و سازش است و زمانی که قضا و صلح و سازش با هم باشد، موفقیت هم افزایش می‌یابد.

معاون قوه قضائیه با اشاره به اینکه دادگاه صلح در محاکم است و باید صلح و سازش را با قدرت پیش ببرد، ابراز کرد: شوراهای حل اختلاف با قدرت دادگاه‌های صلح به‌نحو مطلوب‌تری به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

حجت الاسلام صادقی بیان داشت: تمام تلاش ما این است که ۱۰ هزار سهمیه جذب و استخدام از اعضای شوراهای حل اختلاف را به مرحله اجرا بگذاریم تا حق اعضای شوراها از بین نرود. البته آزمون بصورت عمومی برگزار می شود.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار