۵ هزار ردیف استخدامی در دستگاه‌های اجرایی کشور به نخبگان اختصاص یافت

تهران (پانا) - معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری از اختصاص ۵ هزار ردیف استخدامی در دستگاه‌های اجرایی و دولتی کشور برای نخبگان و استعداد‌های برتر خبر داد.

کد مطلب: ۱۳۸۴۰۲۴
لینک کوتاه کپی شد
۵ هزار ردیف استخدامی در دستگاه‌های اجرایی کشور به نخبگان اختصاص یافت

روح‌الله دهقانی فیروزآبادی، رئیس بنیاد ملی نخبگان، از اختصاص ۵ هزار ردیف استخدامی در دستگاه‌های اجرایی کشور برای نخبگان خبر داد.

دهقانی در حساب کاربری خود در «ویراستی» اعلام کرد: «با پیگیری و همت همکارانم در بنیاد ملی نخبگان و حمایت سازمان اداری استخدامی کشور، بالاخره ۵ هزار ردیف استخدامی در دستگاه‌های اجرایی کشور برای نخبگانِ برگزیده علاقه‌مند به همکاری در دولت به تفکیک سازمان صادر شد. یک قدم بلند در اجرایی شدن قولِ آقای رییس جمهور.»

به گفته وی سامانه جذب و پذیرش به زودی فعال خواهد شد و علاقه‌مندان می‌توانند برای جذب در دستگاه‌ها اقدام کنند.

همچنین شناسایی نخبگان و مستعدان برتر در زمینه‌های تخصصی، نظام اداری و حکمرانی، که علاقه‌مند به جذب و اشتغال در فعالیت‌های اجرایی هستند از طریق سامانه «شناسایی برای جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی کشور» صورت می‌گیرد.

گفتنی است رهبر انقلاب در دیدار نخبگان با ایشان در مهرماه ۱۴۰۱، فراهم‌شدن زمینه اشتغال نخبگان در حوزه‌های مرتبط با خود را از دستگاه‌های دولتی مطالبه کردند. ایشان فرمودند: «یکی از موارد حمایت این است که چه نخبه‌ای که در ایران درس خوانده، چه نخبه‌ای که در خارج درس خوانده و آمده ایران، دو توقّع دارند؛ این دو توقّع را برآورده کنیم برایشان. یک توقّع‌شان اشتغالِ مناسب با دانششان است؛ یک توقّعشان امکان ادامه‌ی تحقیقات است؛ ارتباط با مراکز علمی دنیا». پس از این دیدار، پیگیری اشتغال متناسب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی در دستور کار بنیاد ملی نخبگان و دولت قرار گرفت و حالا پس از مهیاشدن زیرساخت‌ها و ندوین ضوابط، به مرحله اجرا رسیده است.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار