صحرایی در  چهاردهمین گردهمایی معاونان و مدیران آموزش‌وپرورش:

باید «شخصیت معلمی» و «اقدامات معلمانه» را در رتبه‌بندی ‌کشف کنیم

پوستر پویش مهر ریاست‌جمهوری رونمایی شد

تهران (پانا)‌ - وزیر آموزش و پرورش گفت‌ در رتبه‌بندی باید شخصیت معلمی و اقدامات معلمانه را کشف کنیم. معلمی به روش و منش است و این موضوع را در رتبه‌بندی بعدی که بسیار متفاوت خواهد بود، لحاظ خواهیم کرد.

کد مطلب: ۱۴۲۸۵۱۴
لینک کوتاه کپی شد
باید «شخصیت معلمی» و «اقدامات معلمانه» را در رتبه‌بندی ‌کشف کنیم

‌به گزارش ‌روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش؛ رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در چهاردهمین گردهمایی مدیران کل استان‌ها و شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش، با تاکید بر اهمیت معلم در نظام جمهوری اسلامی، تصریح کرد: باید دائما به خود یادآور کنیم، هیچ شغلی بالاتر از تعلیم و تربیت نیست و باید بدانیم چه کار مهمی و حساسی را بر عهده گرفته‌ایم.

وی با بیان این جمله شهید‌طهرانی‌مقدم که فرموده بود: فقط آدم‌های ضعیف هستند که به اندازه بودجه و امکاناتشان کار می‌کنند؛ ادامه داد: کارهای بزرگ و مهم راحت نیست و نیاز به مجاهدت درونی و تدبیرهای صحیح دارد.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه به تبیین برخی اقدامات و برنامه‌های معاونت‌های مختلف پرداخت و افزود: هماهنگی و همکاری همه بخش‌های آموزش و پرورش امری مهم است و باید انسجام از درون و تعامل با بیرون داشته باشیم.

صحرایی بر توسل و یاری گرفتن از اهل بیت(ع) تاکید کرد و افزود: باید چهارشنبه‌های امام رضایی( ع) را در مدارس زنده کنیم و‌ جاری‌شدن قرائت صلوات خاصه قبل از ورود به کلاس درس‌، بسیار ارزشمند است.

وی با بیان اینکه کلیدی‌ترین موضوع این روزهای ما سند تحول بنیادین است، در‌خصوص روز بدون کیف، اظهار داشت: روز بدون کیف، روز بدون یادگیری نیست، بلکه به معنای یادگیری مهارت‌های زندگی به شیوه خلاقانه و جذاب‌تر در ۶ ساحت تحول بنیادین است‌.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه به موضوع رتبه‌بندی اشاره کرد و افزود: در رتبه‌بندی باید شخصیت معلمی و اقدامات معلمانه را کشف کنیم. معلمی به روش و منش است و این موضوع را در رتبه‌بندی بعدی که بسیار متفاوت خواهد بود، لحاظ خواهیم کرد. گفتنی است در این جلسه، پوستر پویش مهر ریاست جمهوری رونمایی شد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار