امشب آخرین مهلت ثبت‌نام در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای برقی

تهران (پانا) - ثبت‌نام خودروهای وارداتی برقی از روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت آغاز شده و متقاضیان تا پایان وقت امروز (پنجم خرداد ماه) فرصت دارند تا نسبت به ثبت نهایی و انتخاب یک اولویت از سبد محصولات اعلامی اقدام کنند.

کد مطلب: ۱۴۷۷۳۵۱
لینک کوتاه کپی شد
امشب آخرین مهلت ثبت‌نام در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای برقی

متقاضیانی که برای ایجاد حساب وکالتی و بلوکه کردن یک میلیارد ریال اقدام کرده بودند تا پایان امشب می توانند نسبت به ثبت نام نهایی اقدام کنند.

سامانه یکپارچه جدید عرضه خودروهای برقی به نشانی https://evauto.ir است.

فرآیند عرضه خودروهای برقی وارداتی شامل ۳ مرحله است:

مرحله اول: بلوکه کردن مبلغ یک میلیارد ریال و ثبت نام در سامانه عرضه خودروهای برقی.

مرحله دوم: اولویت‌بندی و ارسال اطلاعات متقاضیان به شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو برقی.

مرحله سوم: ارسال دعوتنامه از سوی عرضه‌کنندگان و عقد قرارداد با خریداران.

بر اساس این گزارش، در مرحله ثبت‌نام، ابتدا می‌بایست یک حساب وکالتی به نام خودروی برقی توسط متقاضیان در بانک‌های عامل (مندرج در سامانه) افتتاح و مبلغ یک میلیارد ریال در حساب بانکی خود نزد یکی از شعب بانک‌های مذکور مسدود کنند.

وجه مسدود شده که در زمان افتتاح حساب وکالتی جهت ثبت نام اولیه واریز می‌شود تا زمان اعلام نتایج قطعی باید در حساب بلوکه بماند و برداشت وجه به منزله ابطال ثبت نام است.

جدول شماره ۱: قیمت فروش محاسباتی قطعی خودروهای برقی در مبادی ورودی واحد: ریال

Capture

تبصره ۱- قیمت مندرج در جدول، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل: بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره‌گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و... به قیمت‌های فوق اضافه می‌گردد که واردکنندگان با رعایت آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف‌کنندگان خودرو می‌توانند نسبت به دریافت آن اقدام کرده و در موعد مقرر نسبت به تحویل خودرو اقدام کنند.

جدول شماره ۱: قیمت فروش محاسباتی علی‌الحساب خودروهای برقی در مبادی ورودی واحد: ریال

Capture1

تبصره ۲- قیمت علی‌الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره‌گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و... در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد. واردکنندگان می‌توانند پس از فراخوان اولیه و با دریافت ۵۰درصد قیمت علی‌الحساب نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی اقدام کنند.

تبصره ۳- قیمت قطعی خودروهای مذکور پس از ارایه کلیه مستندات و مدارک مثبته و بر اساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و متعاقباً در سامانه بارگذاری خواهد شد.

تبصره ۴- عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت‌بندی خودرو وارداتی انتخابی حذف می‌شود.

تبصره ۵- کلیه شرکت‌های واردکننده می‌بایست مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام کنند، در صورت تاخیر در تحویل و... قراردادهای مذکور مشمول جرایم مندرج در آیین‌نامه فوق خواهند شد.

تبصره ۶- با وکالتی نمودن حساب و ثبت‌نام اولیه در سامانه یکپارچه هیچ تعهدی مبنی بر تخصیص خودرو ایجاد نخواهد شد.

تبصره ۷- اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات بر عایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذی‌ربط قرار می‌گیرد.

 

 

 

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار