انتخاب ۱۵۰ مزرعه نوآور در راستای دانش‌بنیان کردن بخش کشاورزی

تهران (پانا) - ۱۵۰ مزرعه نوآور با هدف دانش‌بنیان کردن بخش کشاورزی توسط معاونت آموزش و ترویج سازمان تات تاکنون انتخاب شده است.

کد مطلب: ۱۴۴۶۷۴۵
لینک کوتاه کپی شد
انتخاب ۱۵۰ مزرعه نوآور در راستای دانش‌بنیان کردن بخش کشاورزی

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی، مدیرکل دفتر ترویج دانش و فناوری کشاورزی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی امروز در جریان بازدید خبرنگاران از اقدامات و دستاوردهای این حوزه در قالب دهمین تور رسانه‌ای دانش‌بنیان سازمان تات به خبرنگار ما گفت: امسال ۱۰۴ مزرعه نوآور انتخاب شد که با احتساب ۴۶ مزرعه در سال گذشته، تعداد این مزارع به ۱۵۰ مورد رسیده است.

عبدالله موموندی شناسایی و انتخاب کشاورزان نوآور و بهره‌ور را از اقدامات جدید موسسه آموزش و ترویج کشاورزی عنوان و اظهار کرد: این کشاورزان بهترین مزارع را از نظر ظرفیت‌های نوآوری را دارند.

وی افزود: این مزارع که ظرفیت دانش‌بنیان شدن را دارند، زیر پوشش پارک ملی علم و فناوری کشاورزی قرار می‌گیرند و از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.

موموندی تصریح کرد: کشاورزانی که دارای مزارع نوآور هستند این مسوولیت اجتماعی را دارند تا به بقیه کشاورزان با فعالیت‌های ترویجی و آموزشی کمک کنند.

وی شناسایی و انتخاب کشاورزان برگزیده را از دیگر وظایف این دفتر دانست و گفت: به زودی ۳۷ امین مراسم انتخاب و معرفی کشاورزان برگزیده را برگزار می‌کنیم.

مدیرکل دفتر ترویج دانش و فناوری کشاورزی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی راه‌اندازی کاروان‌های ترویجی را از دیگر برنامه‌ها و اقدامات برشمرد و ابراز داشت: در راستای الگوی کشت تاکنون شش کاروان ترویجی برگزار کرده‌ایم تا به پرسش‌ها و ابهامات کشاورزان توسط متخصصان و مروجان پاسخ دهیم.

وی با بیان این که از ابتدای امسال تاکنون پنج کاروان ترویجی در بخش کشاورزی برگزار شده است، تصریح کرد: این کاروان‌های ترویجی بیشتر در مورد محصولات زراعی کشت بهاره و پاییزه، حوزه آب و خاک، حوزه هواشناسی و آخرین مورد اعزام محققان معین تمام کشور به عرصه‌ها بوده است.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار