گروه‌های دامپزشکی به مناطق زلزله‌زده خوی اعزام شدند

تهران (پانا) - سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد گروه‌های دامپزشکی برای امدادرسانی به دامداران به مناطق زلزله‌زده شهرستان خوی اعزام شدند.

کد مطلب: ۱۳۴۲۴۶۱
لینک کوتاه کپی شد
گروه‌های دامپزشکی به مناطق زلزله‌زده خوی اعزام شدند

به گزارش وزارت جهاد کشاورزی، سازمان دامپزشکی کشور بر لزوم امدادرسانی فوری به دامداران زلزله‌زده در حوزه دامپزشکی برای پیشگیری از شیوع بیماری‌های مختلف تاکید کرد.

بنابراین گزارش، پس از زلزله به دلیل ایجاد شرایط ویژه و کاهش سطح بهداشت در مناطق متاثر از زلزله، احتمال وقوع بیماری‌های دامی افزایش می‌یابد.

اکیپ‌های دامپزشکی از شهرستان‌های همجوار برای عملیات ضدعفونی کردن به شهرستان خوی اعزام شده‌اند و در صورت بروز تلفات دام، اقدام به دفن بهداشتی لاشه دام‌های تلف شده و واکسیناسیون دام‌های موجود برای پیشگیری از بروز بیماری‌های واگیر دامی و بیماری‌های مشترک بین انسان و دام می‌کنند.

اداره کل دامپزشکی تمام توان و امکانات خود را برای کمک به مردم مناطق زلزله‌زده در حوزه حفاظت از سرمایه‌های دامی و پیشگیری از شیوع بیماری‌های مشترک در این مناطق به کار خواهد گرفت.

بر اساس این گزارش، سازمان دامپزشکی کشور ضمن همدردی با آسیب‌دیدگان بر همکاری با اکیپ‌های دامپزشکی و استفاده از توان نظارتی کارشناسان دامپزشکی به منظور دفن بهداشتی لاشه‌های و ضدعفونی دامداری‌ها تاکید کرد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار