با هدف تامین زمین در طرح مسکن ملی انجام می‌شود:

اراضی ۵۸ هزار واحد مسکن ملی به متقاضیان تحویل داده شد

تهران(پانا)- معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان این مطلب که همکاری سازمان ملی زمین و مسکن با بنیاد در خصوص تامین اراضی طرح اقدام ملی مسکن همکاری مناسبی بوده است، می‌گوید تاکنون سازمان ملی زمین و مسکن اراضی ۵۸ هزار واحد مسکن ملی را تامین کرده که این اراضی برحسب آنکه توسط بنیاد احداث و یا به شکل انفرادی ساخته شود تحویل متقاضیان شده و یا در حال تحویل است.

کد مطلب: ۱۱۲۸۹۳۸
لینک کوتاه کپی شد
اراضی ۵۸ هزار واحد مسکن ملی  به متقاضیان تحویل داده شد

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، «جواد حق‌شناس» در خصوص عملکرد بنیاد در اجرای طرح اقدام ملی مسکن، گفت: ساخت ۱۴۰ هزار واحد مسکن اقدام ملی در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر و برخی شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت را بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تقبل کرده است.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه همکاری سازمان ملی زمین و مسکن با بنیاد در خصوص تامین اراضی طرح اقدام ملی مسکن همکاری مناسبی بوده است، افزود: تاکنون سازمان ملی زمین و مسکن اراضی ۵۸ هزار واحد مسکن ملی را تامین کرده که این اراضی برحسب آنکه توسط بنیاد احداث و یا به شکل انفرادی ساخته شود تحویل متقاضیان شده و یا در حال تحویل است.

حق‌شناس توضیح داد: حدود ۲۴ هزار نفر از پذیرفته‌شدگان طرح اقدام ملی مسکن در شهرهایی که اجرای طرح اقدام ملی به عهده بنیاد مسکن است در حدود یکهزار میلیارد تومان واریز وجه انجام داده‌اند و این رقم هر روز در حال افزایش است.

به گفته وی، هم‌اکنون پرونده ۹۴ هزار متقاضی تحت مسئولیت بنیاد در حال بررسی است که به محض آنکه از سوی سامانه تایید شود به لیست پذیرفته‌شدگان قطعی افزوده می‌شوند.

وی گفت: همچنین ۵۰ هزار نفر نیز در حال تکمیل مدارک خود از جمله سابقه سکونت پنج ساله هستند. چنانچه کار آنها نیز به اتمام برسد این افراد نیز به صف بانک افزوده می‌شوند و افتتاح حساب آنها انجام خواهد شد.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: با این حال در حدود ۶ هزار و ۸۰۰ نفر فاقد زمین هستند و تامین زمین برای این دسته انجام نشده است. در عین حال بنا بر دستور وزیر راه و شهرسازی افرادی که واریز وجه می‌کنند و شرایط سه گانه طرح اقدام ملی مسکن را دارند حتما باید تامین زمین برای آنها انجام شود.

وی از ارایه مشوق‌های دولت به دارندگان زمین و واحدهای مسکونی نیمه‌تمام خبر داد و گفت: پیامکی برای این دسته از متقاضیان ارسال شده که چنانچه آنها خود زمین داشته باشند و یا افرادی صاحب زمین باشند، می‌توانند به آنها ملحق شوند. این دسته از افراد می‌توانند از تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی به اضافه مشوق‌هایی که در طرح پیش‌بینی شده از جمله تخفیف ۵۰ درصدی پرداخت پروانه و هزینه نظام مهندسی برخوردار شوند.

وی ادامه داد: از ۲۴ هزار نفری که واریز وجه کردند برای ۱۷ هزار نفر تامین زمین انجام شده است و تاکنون شروع عملیات ساخت نزدیک به ۶ هزار واحد مسکونی آغاز شده است که اینها شامل پروژه‌هایی است که از سوی سازمان ملی زمین و مسکن به بنیاد معرفی شده و همچنین شامل پروژه‌هایی می‌شود که بنیاد مسکن خود اقدام کرده است.

حق شناس استان‌های موفق در اجرای طرح اقدام ملی مسکن را شامل استان‌های قم، اصفهان و مازندران عنوان و تاکید کرد: یکی از مشکلاتی که در اجرای طرح اقدام ملی مسکن مانع ایجاد کرده و موجب کندی روند کار شده، موضوع صدور پروانه ساختمانی است که مقرر شده با همکاری شهرداری‌ها کار سرعت پیدا کند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار