افزایش غلظت آلاینده‌ها در اصفهان

اصفهان (پانا) - مدیرکل مدیریت بحران ‌اصفهان ضمن اشاره به افزایش غلظت آلاینده‌ها در اصفهان، از نظارت مستمر صنایع توسط تیم‌های گشت و نظارت اداره کل محیط زیست خبر داد و گفت پنجشنبه بارش برای شهر اصفهان پیش‌بینی شده است.

کد مطلب: ۱۴۳۱۵۱۷
لینک کوتاه کپی شد
افزایش غلظت آلاینده‌ها در اصفهان

منصور شیشه فروش با اشاره به تشکیل کارگروه هماهنگی اضطرار آلودگی هوای استان اصفهان، اظهار کرد: براساس پیش‌بینی‌ها امروز و فردا به علت سکون و پایداری جو، اَبرناکی و وارونگی دما شاهد افزایش غلظت آلاینده‌ها خواهیم بود.

وی ادامه داد: همچنین پیش بینی شده در روز چهارشنبه افزایش غلظت آلاینده‌ها بیشتر شود، اما طبق پیش‌بینی هواشناسی بعدازظهر چهارشنبه با عبور یک موج ناپایدار شاهد بارش باران و برف در مناطق جنوب و غرب استان اصفهان خواهیم بود و زبانه‌های این موج به مرکز استان نیز نفوذ خواهد داشت و از شدت غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران ‌اصفهان با بیان اینکه امروز و فردا توصیه می‌شود شهروندان و بویژه بیماران از تردد غیرضروری پرهیز و در صورت تردد از ماسک استفاده کنند، تصریح کرد: پنجشنبه نیز بارش برای شهراصفهان پیش بینی شده است.

وی در خصوص اجرای طرح زوج و فرد گفت: طرح زوج و فرد از ساعت 09:00 تا 13:00 و از 16:00 تا 21:00 در شهر اصفهان اجرا خواهد شد. همچنین به صنایعی که در شعاع 50 کیلومتری فعالیت دارند ابلاغ شده تا فعالیت خود را کاهش دهند.

شیشه فروش خاطرنشان کرد: ورزش همگانی و مدارس در محیط های باز توصیه نمی‌شود. صبحگاه مدارس در فضای بسته برگزار و اردوهای دانش‌آموزی نیز به زمان دیگری موکول خواهد شد. همچنین متناسب با شاخص‌های و پیش‌بینی‌ها تصمیم‌گیری و اعلام خواهد شد.

وی از افزایش نظارت محیط زیست خبر داد و اظهار کرد: شهرداری‌ها نیز موظف هستند ناوگان حمل و نقل عمومی را تقویت کنند و نظارت بر توزیع سوخت پاک در جایگاه‌ها همچنان ادامه خواهد داشت.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار