تاکید جانشین فراجا بر بازرسی همیشگی از ۷ شاخص در انتظامی کشور

تهران (پانا) - جانشین فرمانده فراجا هفت شاخص اعتقاد، اخلاق، احکام الهی، بصیرت، مهارت، وظیفه و تخصص و مدیریت را جزو مهم‌ترین مواردی دانست که باید در فراجا مورد بازرسی همیشگی قرار گیرد.

کد مطلب: ۱۴۷۱۶۴۴
لینک کوتاه کپی شد
تاکید جانشین فراجا بر بازرسی همیشگی از ۷ شاخص در انتظامی کشور

سردار قاسم رضایی در مراسم گرامیداشت روز معلم و تجلیل از استادان، مدرسان و گروه‌های علمی فراجا که صبح امروز در ستاد فرماندهی فراجا برگزار شد، گفت:‌ خوشحالیم امروز در جمع شما برادران و خواهرانی که در کسوت معملی و استادی تاثیرگذار هستید، حضور داریم. در این مجموعه بزرگ که مولفه اصلی امنیت ملی و مسئول نظم عمومی است، معلمان جایگاه ویژه‌ای دارند.

وی ادامه داد:‌ در این روز بزرگ که روز معلم است باید بگویم که اولین معلم همه ما خداوند متعال است که همه چیز به ما داده و از خوبی‌های ما خوشحال است و ما را به خوب تشویق کرده و از بد نهی کرده است. همچنین پیامبران و امامان در ادامه این روند هستند که افراد زیادی را تربیت کرده و تاثیرگذار بوده‌اند.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور ادامه داد: اقدام سیدالهشدا در کربلا نیز اقدامی بود که در یک کتابت نمی‌گنجد. وقایع عاشورا تاریخ است و اقدام یک معلم تاریخ ساز است. به همین دلیل هم گفته می‌شود که معلمی شغل انبیاست زیرا این افراد بعد از خدا به اطرافیان خود آموزش می‌دادند. پس از انبیا و امامان، امروزه پدر و مادرها هم معلم هستند و جایگاه آنها غیر قابل انکار است زیرا خداوند می‌فرمایند بعد از عبادت من، احترام به والدین اجباری است.

وی افزود: در زندگی عمومی و جمعی، فقها نیز معلم هستند و در جمع این عزیزان که در چارچوب فقه، مدیریت و مربی‌گری می کنند ولی فقیه شاخص این فقهاست. امروز امام این انقلاب، بالاترین مقام معلیی را دارند و کنترل‌گر و هدایت‌گر هستند. به همین دلیل هم هست که دشمنان ما به این جایگاه ولی‌فقیه بسیار می‌تازند زیرا می‌دانند که چقدر این جایگاه نقش هدایت و رهبری و معلمی برای ما دارد.

رضایی با اشاره به عملیات وعده صادق در سرزمین‌های اشغالی ازسوی رژیم صهیونیستی گفت: ما درس غیرت، شجاعت، اقدام به موقع، دشمن شناسی و  نهیب را این اقدام رهبری گرفتیم. شما ببینید با این اقدام چه روحیه جدیدی در دنیا ایجاد شد که نشان از اهمیت این تصمیم درست دارد.

رضایی خطاب به معلمان گفت: در کلاس‌های درس خود، توسل و اعتقاد به خدا، شجاعت و غیرت را به دانشجویان آموزش دهید که این پاداش دارد. معلم فقط درس و کتاب را تدریس نمی‌کند بلکه باید مفاهیم بسیار مهم تری را به افراد آموزش دهند و همه کسانی که از مدارس تا دانشگاه‌ها تدریس می‌کنند باید در کلاس های درس و مراکز خود به این موارد توجه کنند.

جانشین فرمانده فراجا ادامه داد: در انتظامی کشور، فرماندهان و مدیران نیز معلم‌اند. فرمانده گشت، رئیس کلانتری، فرمانده مرزبانی و ... همه این‌ها معلم‌اند که به نیروهای خود آموزش داده و آنها را مدیریت می‌کنند و ما تلاش‌ها و زحمات همه افرادی که در این سازمان  انتظامی نقش مهم آموزش ومربی‌گری را انجام می‌دهند؛  پاس می‌داریم.

وی افزود: در مجموعه انتظامی ما یک ماموریتی بر اساس قانون داریم زیرا یک سازمان انسان محور هستیم و با انسان‌ها اعم از شاکی و مجرم، متخلف و ... سروکار داریم. بحث تعلیم و تربیت بسیار جدی بوده و امری ضروری است و هرجا این مسئله کم‌رنگ شود ما آسیب پذیر خواهیم شد.

رضایی گفت: تعامل با جامعه نیازمند اخلاق و رفتار است و از این رو باید نیروها آموزش دیده باشند.

جانشین فرمانده فراجا ادامه داد: هفت شاخص است که باید همیشه مورد بررسی قرار گیرد. اعتقادات اولین معیار است که باید همیشه رشد کند و نباید کم شود. هر فرد باید مهارت داشته باشد و اگر اعتقاد نداشته باشد آسیب می‌زند زیرا تهدید شکل‌های مختلفی دارد و این مسئله تنها وظیفه سازمان عقیدتی سیاسی نیست.

وی افزود: اخلاق مسئله بعدی است که بسیار اهمیت دارد؛ همانطور که پیامبر توانست در جاهلیت عرب‌ها جای خود را با اخلاق خوبش باز کند. مسئله احکام الهی نکته بعدی است که باید رعایت شده و مورد بررسی قرار گیرد. بصیرت مورد بعدی است، فرد بی‌بصیرت شکست را تحمیل می‌کند. در فتنه‌های اخیر دیدیم که برخی افراد بدون بصیرت، باعث ایجاد مشکلاتی شدند اما فراجا بصیرت به خرج دارد.

وی افزود: مهارت مورد بعدی است، از آنجایی که ما سازمانی تخصصی هستیم و زیر مجموعه‌های تخصصی مانند راهور، آگاهی و ... را داریم باید آموزش‌های مهارتی مورد توجه قرار گیرد. در کنار مهارت و وظیفه، تخصص نیز بسیار اهمیت دارد و باید آموزش داده شود.

رضایی با تاکید بر اینکه مدیریت آخرین موردی است که باید مورد بازرسی قرار گیرد، گفت: درحال حاضر آموزش داریم اما باید تربیت را نیز مدنظر قرار داد حتی قبل از آموزش.

جانشین فرمانده فراجا تصریح کرد: ما انتظار داریم شما معلمان هم از زبان خود و هم رفتار خود، به افراد آموزش دهید. سر موقع به کلاس رفتن، پوشش آراسته، مطالعه قبل از درس دادن، با وضو وارد کلاس شدن و توکل به خدا همه اینا مسائلی است که شما باید رعایت کنید و به دیگران آموزش دهید. رفتار شما باید آموزش دهنده و امید دهنده باشد. مثبت‌گرایی باعث ایجاد آرامش می‌شود. کلاس باید روح داشته باشد و نباید به دنبال تعریف و تمجید باشید.

جانشین فرماندهی کل انتظامی کشور ادامه داد: بر اساس ارزیابی‌ها، ۸۰ درصد کلاس‌های درست مناسب هستند اما همان درصدهای کوچک نیز آسیب‌زا هستند. هرکس هر حرفی را می‌زند باید خودش آن را اجرا کند تا ماندگار و تاثیرگذار شود.

رضایی با تاکید بر اینکه روحیه انقلابی باید تقویت شود گفت: ما از شما انتظار داریم علاوه بر آموزش های درسی و تخصصی، جوانان ما را درست تربیت کنید و چهارچوب ها مشخص باشد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار