امروز: سه شنبه 8 فروردین 1402 - 18:58 تبلیغات

پهنه سمنان؛ گرمابه‌ای به قدمت تاریخ و مذهب /فیلم

سمنان (پانا) - اگر تاریخ دوست باشید و بخواهید سفری به تاریخ داشته باشید، موزه‌ها می‌توانند راه‌گشای شما باشند. حمام حضرت یا حمام پهنه از بناهای تاریخی و جاهای دیدنی سمنان و از موقوفات مسجد جامع‌ سمنان‌ است که در دوره تیموریان ساخته شده است. این بنا بعدها پس از عملیات مرمت و بازسازی به موزه مردم‌شناسی تبدیل شده که این موزه شامل چند غرفه است که در هر یک از این غرفه‌ها ویترین‌هایی شامل لوازم و اشیای تاریخی وجود دارد.

مسجد امام(ره) سمنان، نجوایی با معمار بزرگ هستی در کالبد هنر / فیلم

سمنان (پانا) - مسجد امام خمینی(ره) یا مسجد سلطانی که نمودی از معماری درخشان اسلامی از آثار درخشان دوره قاجار و از مهمترین و باشکوه‌ترین آثار تاریخی استان سمنان، با قدمت بیش از ۲ سده بوده که عشق به معبود یکتا و معمار بزرگ هستی را در کالبد هنر به هر گردشگر اهل ذوق و هنر القا می‌کند.

باغ موزه امیر سمنان، گذری بر تاریخ شگفت‌انگیز سمنان/ فیلم

سمنان(پانا)‌ - اگر تاریخ دوست باشید و بخواهید سفری به تاریخ داشته باشید، موزه‌ها می‌توانند راهگشای شما باشند. باغ موزه امیر با دربرگیری اشیا تاریخی و دربرگیری تاریخ شگفت‌انگیز سمنان، مکانی جذاب و خاطره‌انگیز برای گردشگران است.

زنگ افتتاحیه مسابقات استانی فرهنگی و هنری «امید فردا» به صدا در آمد

سمنان (پانا) - معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان، از برگزاری مرحله استانی مسابقات چهل و یکمین دوره جشنواره فرهنگی هنری فردا خبرداد و گفت این مسابقات، از روز شنبه 20 اسفندماه با حضور داوران در شهرستان و مناطق استان آغاز شده و تا روز چهارشنبه ادامه دارد.