امروز: سه شنبه 12 مرداد 1400 - 04:42 تبلیغات

بازار داغ گمانه‌زنی‌ها برای سکانداری وزارت آموزش و پرورش

تهران (پانا) - با نزدیک شدن به زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم، بازار گزینه‌های احتمالی برای هر وزارتخانه داغ شده است؛ آموزش و پرورش نیز یکی از آن وزارتخانه‌های کلانی است که گمانه زنی درباره گزینه‌های احتمالی آن پر رونق شده است. در این میان،اسامی احتمالی بسیاری مطرح شده اند که البته هیچکدام تا این لحظه به تایید نهایی نرسیده است.

نحوه محاسبه احکام «فوق العاده ویژه معلمان»

تهران (پانا) - رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد احکام «فوق العاده ویژه معلمان» اصلاح و در سقف مصوب از ابتدای سال جاری محاسبه و با حقوق مردادماه پرداخت خواهد شد.

صدور احکام استخدامی ۷۳ هزار معلم غیر رسمی

تهران (پانا) - رییس مرکز برنامه ریزی نیروی انسانی و امور اداری آموزش و پرورش خبر داد احکام استخدامی ۷۳ هزار معلم حق التدریس تا مهر صادر و از اول مهر به عنوان معلم رسمی وارد کلاس‌های درس خواهند شد.

پویش دانش‌آموزی «بچه‌های آفتاب» شامل کدام مقاطع تحصیلی است؟

تهران (پانا) - اداره‌ کل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی با همکاری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مجمع نوشت‌افزار ایرانی اسلامی پویش ملی دانش‌آموزی «بچه‌های آفتاب» در راستای حمایت از کالای ایرانی را برگزار می‌کند.

تأمین تجهیزات تربیت‌بدنی دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در سال جاری

تهران (پانا) - معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی در نشست کمیته برنامه‌ریزی سازمان با موضوع بررسی برنامه‌های حوزه پرورشی، فرهنگی و تربیت‌بدنی سازمان در سال 1400 از تدوین 16 برنامه با 38 فعالیت در حوزه پرورشی و فرهنگی و 12 برنامه با 32 فعالیت در حوزه تربیت‌بدنی خبر داد.

فراگیری روابط عاطفی و اجتماعی با حضور کودکان در مدرسه امکان پذیر است

تهران (پانا) - رئیس انجمن روانشناسی تربیتی با حضور در استود نگاه و تأکید بر این که مدرسه فقط آموزش دروس نبوده بلکه آموزش مهارت‌های زندگی، اولویت نظام تعلیم و تربیت است، گفت والدین باید با آگاهی از اهمیت بازگشایی مدارس، بدانند که فرزندانشان مفهوم روابط عاطفی و اجتماعی از طریق حضور در مدارس درک خواهند کرد و فراگیری روابط عاطفی و اجتماعی با حضور کودکان در مدرسه امکان پذیر است.

بررسی کارنامه حاجی میرزایی؛ از راه اندازی شاد تا آموزش در سال کرونایی

تهران (پانا) - پس از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش و گرفتن رای اعتماد، نمایندگان با  ۲۰۰ رای موافق، ۴۸ رای مخالف و 7 رای ممتنع از میان ۲۵۵ رای ماخوذه، محسن حاجی میرزایی را در شهریورماه سال 98 به عنوان پانزدهمین وزیر آموزش و پرورش پس از پیروزی انقلاب اسلامی انتخاب کردند اما این روزها آموزش و پرورش برای معرفی گزینه جدید این وزارتخانه بزرگ از سوی رئیس جمهور منتخب به انتظار نشسته است.

خانواده‌ها نگران پر شدن ظرفیت مدارس نباشند

تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش گفت تهمیداتی اندیشیده شده تا همه دانش‌آموزان امکان انتخاب در سامانه امکان برای چند مدرسه را داشته باشند زیرا ممکن است برخی مدارس و افراد زودتر انتخاب کرده و ظرفیت مدرسه تکمیل شود.

ارتقای جامعه‌پذیری دانش‌آموزان با اجرای بسته تحولی «هر دانش‌آموز یک نقش اجتماعی»

تهران (پانا) - قائم مقام معاون وزیر در سازمان دانش‌آموزی از پیشرفت اجرای بسته تحولی «هر دانش‌آموز یک نقش اجتماعی» با هدف ارتقای جامعه‌پذیری دانش‌آموزان توسط سازمان دانش‌آموزی خبر داد.

همه عناوین آموزش و پرورش