سرمربی تم ملی فوتبال دنبال تاریخ‌سازی مقابل تیم‌های ضعیف آسیا؛

قلعه نویی: دنبال کسب پیروزی در دیدار خارج از خانه هستیم

تهران (پانا) - سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت نتیجه بازی رفت به تاریخ پیوسته و ما هم تمام تلاش‌مان را برای پیروزی انجام می‌دهیم، اما نتیجه نهایی دست خداست.

کد مطلب: ۱۴۶۵۰۲۰
لینک کوتاه کپی شد
قلعه نویی: دنبال کسب پیروزی در دیدار خارج از خانه هستیم

امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از دیدار برابر ترکمنستان، اظهار کرد: این بار سومی است که به عشق آباد سفر می‌کنم. به نسبت آخرین سفری که به این کشور داشته‌ام، تغییرات زیادی به لحاظ شهرستانی و تمیزی شهر ایجاد شده، اما چیزی که برای من تعجب‌آور است، استفاده از زمین چمن مصنوعی با این شرایط آب و هوایی خوب این شهر است.

وی درباره دیدار فردا برابر ترکمنستان و نتیجه ثبت شده در بازی رفت، گفت: ترکمنستان را تیم خوب و با برنامه‌ای دیدم، اما نتیجه بازی رفت به تاریخ پیوسته است و ما دیگر به آن بازی فکر نمی‌کنیم. آنها فردا میزبان هستند و حتما از انگیزه‌های لازم برخوردارند، اما ما هم قطعاً به دنبال یک بازی خوب به همراه برد هستیم. 

سرمربی تیم ملی در پاسخ به خبرنگار ترکمنستانی که از وی درباره حضور سردار آزمون به همراه تیم ملی پرسیده بود، گفت: سردار آزمون بازیکنی ایرانی و بین‌المللی است که پس از مصدومیت در بازی رفت، برای ادامه درمان به همراه تیم ملی به ترکمنستان سفر کرد، ضمن اینکه به مردم ترکمن هم علاقه دارد.

خبرنگاری از قلعه‌نویی پرسید که توصیه شما به بازیکنان جوان ترکمنستان چیست؟ که سرمربی ایران در پاسخ، گفت: فوتبال چند شاخصه دارد که در وهله اول دولت‌ها باید زیرساخت‌های لازم را در اختیار بازیکنان جوان بگذارند و پس از شناسایی استعداد‌ها از طریق باشگاه‌ها، شرایط را برای رشد آنها فراهم کنند، اما یک بازیکن برای موفقیت باید در ابتدا صداقت داشته باشد و پس از آن در زندگی شخصی و حرفه‌ایش منظم باشد و با هدفی که برای خود ترسیم می‌کند، کارش را تا رسیدن به هدف دنبال کند. البته انسان باید در درجه اول برای جامعه‌اش مفید باشد و بعد از آن اگر فوتبالیست شد، چه بهتر.

قلعه‌نویی در پاسخ به سئوال خبرنگاری که از وی پرسید با توجه به نتیجه بازی رفت، فردا چند گل به ترکمنستان می‌زنید؟، گفت: هر بازی شرایط خاص خودش را دارد، اما همانطور که گفتم نتیجه بازی رفت به تاریخ پیوسته و ما هم تمام تلاش‌مان را برای پیروزی انجام می‌دهیم، اما نتیجه نهایی دست خداست.

خبرنگاری از سرمربی ایران پرسید چند بازیکن لژیونر ایران فردا بازی خواهند کرد، گفت: تا فردا برای رسیدن به جواب این سئوال منتظر بمانید!

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار