وزیر کشور اعلام کرد:

رشد خوب سیستان و بلوچستان در حوزه فضاهای آموزشی

زاهدان(پانا) _ وزیر کشور گفت رشد بسیار خوبی در حوزه فضاهای آموزشی در استان سیستان و بلوچستان داشته‌ایم.

کد مطلب: ۱۴۶۷۸۸۷
لینک کوتاه کپی شد
رشد خوب سیستان و بلوچستان در حوزه فضاهای آموزشی

وزیر کشور در سفر به استان سیستان و بلوچستان با حضور در محله سلمان فارسی حاشیه شهر زاهدان مدرسه ۱۸ کلاس ایران ما را افتتاح کرد.

احمد وحیدی در حاشیه آیین افتتاح مدرسه ایران ما گفت: کارهای توسعه ای و زیربنایی خوبی در استان سیستان و بلوچستان در حال اجرا است که امروز از تعدادی از آنها بازدید داشتم.

وی در خصوص حوزه فضاهای آموزشی استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در سال گذشته رشد بسیار خوبی در حوزه احداث فضاهای آموزشی این استان داشته ایم بطوری که یک هزار و 500 کلاس درس افتتاح و به بهره برداری رسیده است.

وزیر کشور با اشاره به اینکه تخصیص های بودجه ای که در بحث آموزش به استان داده شده است، نشان از توجه دولت سیزدهم به امر آموزش می باشد، ادامه داد: در حال حاضر نیز احداث یک هزار و 600 کلاس درس در دستور کار قرار دارد تا بتوان سرانه فضاهای آموزشی استان را به میانگین کشور رساند.   

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان نیز در این آیین گفت: دولت اعتبارات خاصی را در اختیار استان های کم برخوردار مشابه سیستان و بلوچستان قرار داده است و خیرین نیز با همراهی خود حضور پررنگی در این حوزه داشته اند. 

میثم لک زایی بیان کرد: در سال گذشته بیش از 150 هزار مترمربع به فضاهای آموزشی استان افزوده شده است و استان رتبه اول را در تعداد پروژه آموزشی و تحویل کلاس در کشور را از آن خود نموده است.

وی ادامه داد: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون یک هزار و 200 پروژه آموزشی با تعداد 4 هزار و 363 کلاس درس و زیربنایی بالغ بر 378 هزار و 618 مترمربع احداث و تکمیل شده است.

گفتنی است پروژه آموزشی ایران ما در محله سلمان فارسی در حاشیه شهر زاهدان با 18 کلاس درس و زیربنای 2 هزار و 600 مترمربع با اعتباری بالغ بر 250 ملیارد ریال از محل منابع دولتی و با مشارکت خانواده محترم مطهری احداث و تکمیل شده است و در سفر وزیر کشور به استان سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید.

 

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار