تبادل پیام ظریف و وزیر خارجه چین؛

تقویت سازوکارهای مشورتی ایران و چین با هدف ارتقای روابط و رایزنی نزدیک

تهران (پانا) - وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین به مناسبت پنجاهمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین دو کشور پیام‌هایی را مبادله کردند.

کد مطلب: ۱۲۰۸۶۰۶
لینک کوتاه کپی شد
تقویت سازوکارهای مشورتی  ایران و چین با هدف ارتقای روابط و رایزنی نزدیک

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیام خود به عنوان «وانگ ایی» عضو شورای دولتی و وزیر امور خارجه چین این مناسبت را به وی، دولت و ملت متمدن چین تبریک گفته است.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیام خود اضافه کرد: بسیار خرسندم که در پنجاهمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک ایران و چین؛ شاهد اندوخته ای از دستاوردهای پرثمری هستیم که بستری سترگ برای تعمیق همکاریهای دو کشور در سطوح دوجانبه، منطقه ای و بین المللی فراهم آورده است. اعتماد روز افزون میان دو کشور در مشارکت جامع راهبردی به خوبی جلوه گر شده است. امضا برنامه جامع راهبردی، مهر تاییدی بر نگاه بلند مدت ایران و چین به روابط دوجانبه و عزم جدی رهبران دو کشور بر توسعه و تعمیق همه جانبه عرصه های همکاری زده است.

ظریف در این پیام همچنین تاکید کرد: معتقدم در ششمین دهه روابط، وزارتخانه های امور خارجه دو کشور می توانند ضمن تقویت سازوکارهای مشورتی موجود با هدف ارتقای روابط، رایزنی نزدیک و همه جانبه پیرامون مسائل منطقه ای و بین المللی را در راستای تقویت صلح و ثبات جهانی در دستور کار قرار دهند.

«وانگ ایی» عضو شورای دولتی و وزیر امور خارجه چین نیز در پیام خودخطاب به محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن تبریک مناسبت پنجاهمین سالگرد برقراری روابط سیاسی، تصریح کرد: روابط چین و ایران در پنجاه سال گذشته و بعد از برقراری آن از تداوم، پیشرفت و توسعه برخوردار بوده است.

وزیر امور خارجه چین افزود: دو کشور ضمن تعمیق مستمر اعتماد سیاسی و پربار کردن همکاری در زمینه های مختلف، در امور بین المللی و منطقه ای همکاری و هماهنگی تنگاتنگی داشته اند و در جریان مقابله با کرونا با حفظ وحدت و انسجام به یاری یکدیگر پرداختند و در این راستا دوستی بین دو ملت تعمیق گردیده است.

«وانگ ایی» در پیام خود خاطر نشان ساخت: آمادگی دارم با تشریک مساعی با شما و به مناسبت پنجاهمین سالگرد روابط سیاسی، دستاورهای جدیدی را برای مشارکت راهبردی جامع چین و ایران به ارمغان بیاوریم.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار