وزیر آموزش و پرورش در نشست صمیمی با معلمان خراسان‌رضوی:

توانمندسازی معلمان از طریق دانشگاه فرهنگیان در اولویت است

مشهد (پانا) - وزیر آموزش و پرورش گفت توانمند سازی معلمان از طریق دانشگاه فرهنگیان در اولویت است.

کد مطلب: ۱۳۷۶۶۵۷
لینک کوتاه کپی شد
توانمندسازی معلمان از طریق دانشگاه فرهنگیان در اولویت است

رضامراد صحرایی در نشست صمیمی با معلمان خراسان رضوی، گفت: معلمان معمار آینده کشور هستند، بنابراین باید ماهر و دارای صلاحیت باشند و برای رسیدن به این هدف باید برنامه ریزی کنیم. بر این اساس توانمندسازی معلمان از طریق دانشگاه فرهنگیان در اولویت است، زیرا اهرم نجات کشور معلم است.

وی با اشاره به چندین اقدام خوب در آموزش و پرورش گفت: سال آینده دانشجومعلمان از مسیر کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان پذیرش می شوند و دو پردیس با عنوان تربیت مدیر و تربیت مربی پرورشی به زودی افتتاح می شوند.

وی ارتقا کیفی تربیت معلم را از برنامه های خود عنوان کرد و افزود: دانشجویان ممتاز دانشگاه های دیگر و طلاب ممتاز سطح دو نیز می توانند معلم شوند.

صحرایی مرزبانی از فرهنگ کشور را مانند مرزبانی از مرزهای کشور مهم دانست و گفت: برای این کار کتاب های خوب نوشته ایم، اما باید معلم خوب هم تربیت کنیم، معلمی که علاقه مند به تدریس این کتاب باشد. معلم باید گواهینامه صلاحیت تدریس برای درس ها را داشته باشد. در آموزش و پرورش نباید معلمان بدون آموزش، هر درسی را تدریس کنند.

وی با اشاره به لزوم در نظرگیری شرایطی مانند رتبه بندی برای نیروهای اداری، گفت: همکاران اداری، تربیت یاوران و علم یاوران آموزش و پرورش هستند، در تلاش هستیم، راهی پیدا کنیم تا عدم دریافت مزایای رتبه بندی نیروهای اداری را جبران کنیم.

البته رتبه بندی یک اتفاق بزرگ برای آموزش و پرورش بود و دولت سیزدهم جرات اجرای آن را داشت و برای آن بودجه اختصاص داد، اما باید در پی رفع نقایص آن هم بود.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: برنامه ما در هیچ سطحی گسترش مدارس غیردولتی نیست، باید مدارس دولتی را تقویت کرد. کمبودها باید رفع شود و از خلاقیت این مدارس استفاده کرد. کتاب های درسی نیز باید محتوای کاربردی داشته باشند.

دانش آموز خبرنگار:حسنا داریوش

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار