مدیر کل دفتر فناوری ‌ارتباطات و اطلاعات وزارت آموزش‌وپرورش:

۱۰۰ هزار معلم در حال دریافت آموزش مجازی هستند

تهران (پانا) - مدیر کل دفتر فناوری ‌ارتباطات و اطلاعات وزارت آموزش‌وپرورش از پوشش کل معلمان ذیل طرح آموزش برای تدریس در فضای‌مجازی خبر داد و بیان کرد ۱۰۰ هزار نفر درحال طی کردن این دوره هستند.

کد مطلب: ۱۱۳۰۷۲۲
لینک کوتاه کپی شد
۱۰۰ هزار معلم در حال دریافت آموزش مجازی هستند

محمود حبیبی در مصاحبه با بخش باسخنگویان برنامه رویداد با اشاره به زیست بوم نرم افزار شاد در سال جدید تحصیلی اظهار کرد: مشکلاتی که در سال تحصیلی گذشته داشتیم را برطرف کرده‌ایم و با پایداری بیشتر خدمات را به مردم منتقل می‌کنیم. در حوزه فناوری و زیر ساخت و سیستم نرم افزاری در حال اقدام هستیم و ان شاالله به زودی خدمات الکترونیکی را دقیق تر و کامل تر به مردم انتقال می‌دهیم.

مدیر کل دفتر فناوری‌ارتباطات و اطلاعات وزارت آموزش‌وپرورش در رابطه با موانع پیش روی فناوری اطلاعات در آموزش و پرورش اظهار کرد: از نظر سخت افزاری و تامین زیر ساخت‌های مورد نیاز کشور شرایطی خاص داریم ولی ما سعی کردیم با کمترین چالش، بهترین زیر ساخت‌ها را ایجاد و تقویت کنیم.

وی ادامه داد: در حوزه نرم افزاری با چالش‌های مختلفی روبرو بوده‌ایم و با سیستم‌های نرم افزاری متفاوت و عدم یکپارچگی اطلاعات بین سیستم‌ها مواجه شدیم و تلاش داریم یکپارچگی اطلاعات و فرایندها را ایجاد کنیم تا خدمات بهتری را به مردم ارائه دهیم.

حبیبی در پاسخ به یکی از شنونده‌های برنامه ارائه خدمات شاد را رایگان دانست و تاکید کرد: ۲۰ گیگ اینترنت رایگان و هدیه برای ارائه آموزش‌ها در این نرم افزار مصرف نمی‌شود و این میزان اینترنت صرفا برای تحقیقات دانش آموزی یا محتواهایی است که خارج از برنامه شاد انجام می‌شود که دروس عملی را نیز دربر می‌گیرد.

مدیر کل دفتر فناوری‌ ارتباطات و اطلاعات وزارت آموزش‌وپرورش تاکید کرد: پهنای باند شبکه شاد رایگان است که اگر خارج از این شبکه از اینترنت استفاده کنند، به هزینه اینترنت‌شان اضافه می‌شود. نرم افزار شاد برای همه دروس و مقاطع تحصیلی مختلف و دروس عملی و غیره کاربرد دارد. دوره آموزشی الگوی تدریس را به عنوان آموزش ضمن خدمت فرهنگیان آغاز کردیم و ۱۰۰ هزار نفر در حال طی کردن این دوره هستند.

حبیبی از پوشش کل جمعیت معلمان ذیل طرح آموزشی نرم افزار شاد و الگوی آموزش تدریس در فضای مجازی طی سه هفته آینده خبر داد و گفت: آموزش و اطلاع رسانی به خوبی انجام خواهد شد و مشکلی پیش رو نخواهیم داشت.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار