ایران میزبان مسابقات کوراش قهرمانی آسیا

تهران (پانا) - کنفدراسیون کوراش آسیا و اقیانوسی اعلام کرد؛ رقابت‌های قهرمانی آسیایی بزرگسالان ۲۰۲۴ به میزبانی ایران و در مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار خواهد شد.

کد مطلب: ۱۴۶۴۳۰۳
لینک کوتاه کپی شد
ایران میزبان مسابقات کوراش قهرمانی آسیا

[ایران میزبان مسابقات کوراش قهرمانی آسیا شد]

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری صدا و سیما، این رویداد معتبر ابتدا قرار بود در شهر بخارا و به میزبانی ازبکستان برگزار شود، اما با پیگیری‌های فدراسیون ووشو و رایزنی‌های لازم و بهره‌گیری از دیپلماسی مؤثر بین‌المللی مقرر شد که به‌عنوان رویداد رنکینگ جهانی برای مسابقات سری حرفه‌ای جهانی  ۲۲ تا ۲۷ خرداد به میزبانی کشورمان برگزار شود.

 همچنین قرار است در کنار مسابقات قهرمانی آسیا، کنگره مجمع عمومی و جلسه هیئت رئیسه KCA/DC Meeting، آزمون بین‌المللی داوری ستاره ۱ و ۲ IKA و سمینار مربیگری IKI/آزمون مجوز B نیز در ایران برگزار شود.

طبق پیش‌بینی کنفدراسیون کوراش آسیا و اقیانوسیه، انتظار می‌رود ورزشکارانی از  ۲۰ کشور در دو بخشمردان و خانم‌ها در این مسابقات حضور داشته باشند.

امیر صدیقی، رئیس فدراسیون ووشو در این باره گفت: با درایت و حمایت وزیر ورزش همه مجوز‌های لازم گرفته شده است و ما موافقت وزارت ورزش و جوانان را در برگزاری این رویداد داریم. برگزاری این مسابقات مطابق با قوانین و مقررات دولت جمهوری اسلامی ایران خواهد بود. مسابقات قهرمانی آسیا در مجموعه ورزشی آزادی برگزار می‌شود و فدراسیون تمام تلاش خود را می‌کند تا مهمان‌نوازی گرم ایرانیان را به همه شرکت‌کنندگان نشان بدهد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار