جلالی: باید تا ۵ سال آینده، ۵۰ مربی باکیفیت ایرانی داشته باشیم

تهران (پانا) - مدیر توسعه و پیشرفت فوتبال ایران گفت: برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته است که تا پنج سال آینده، ۴۰ تا ۵۰ مربی باکیفیت ایرانی داشته باشیم.

کد مطلب: ۱۴۶۲۲۴۵
لینک کوتاه کپی شد
جلالی: باید تا ۵ سال آینده، ۵۰ مربی باکیفیت ایرانی داشته باشیم
مجید جلالی در حاشیه برگزاری مراسم روز درختکاری در مرکز ملی فوتبال درباره طرح جامعه ۱۴ در ۱۴، اظهار داشت: ما در حال آماده‌سازی طرح جامع ۱۴ در ۱۴ هستیم. تقریباً از حدود ۲.۵ ماه پیش کار شروع شد و ۱۲ کارگروه روی این طرح کار می‌کنند و اولین جلسه با حضور تمام این کارگروه‌ها و مسئولان فدراسیون فوتبال برگزار شد و بچه‌ها اعضای کارگروه شان را معرفی و توضیحاتی درباره اقدامات صورت گرفته تا الان ارائه کردند. ما در نظر داریم تا اواخر خرداد ماه این برنامه آماده شود تا ببینیم چه بازخوردی دارد و اشکالات آن را برطرف کنیم. فکر کنم تا شهریور ماه سال آینده این طرح را در بخش فنی نهایی خواهیم کرد. 

وی در واکنش به این موضوع که قرار بود با حضور او کمیته‌ای تشکیل شود و عملکرد تیم ملی در جام ملت‌ها بررسی شود و اینکه آیا نتایج این بررسی‌ها به دست امیر قلعه‌نویی رسیده است یا خیر، گفت: ما کلاً روی ۲۴ تیم جام ملت‌های آنالیز بسیار دقیقی انجام دادیم که کشور خودمان هم جزو این تیم‌ها بود و فکر می‌کنم امروز یا فردا روی سایت فدراسیون می‌گذاریم و تمام محتویات آن در دسترس است و یک جمع‌بندی خوب صورت گرفته است.

مدیر توسعه و پیشرفت فوتبال ایران در پاسخ به این سؤال که «در این مدت با قلعه‌نویی جلسه‌ای برگزار کرده‌اید؟»، تصریح کرد: تیم ملی بزرگسالان در حیطه کاری من نیست، ولی ما با هم دوست هستیم و صحبت می‌کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که «در فوتبال پایه مربیان خارجی مفید هستند و یا باید از مربیان بومی و ایرانی استفاده کنیم؟»، یادآور شد: ما مدنظرمان این است که برای پنج سال آینده باید صاحب ۴۰ تا ۵۰ مربی باکیفیت باشیم. در این زمینه برنامه‌ریزی کردیم و دنبال بودجه آن هستیم و می‌خواهیم سرمایه‌گذاری کنیم. باید برای استعداد‌های مربیگری فضا را فراهم کنیم. ما مدنظرمان این است که این افراد تا چهار پنج سال آینده برسند، اما اگر به یک جمع‌بندی برسیم که لازم است یک نفر خارجی هم بالای سر کار آن‌ها باشد، حتماً این کار را خواهیم کرد.

جلالی در پاسخ به این پرسش که برای انتخاب سرمربی تیم‌های نوجوانان و جوانان ایران از او هم نظر گرفته می‌شود، خاطرنشان کرد: ما برای این کار کمیته فنی را تشکیل می‌دهیم و همه هدف‌مان این است که ظرف دو هفته آینده به یک جمع‌بندی برسیم. به هیچ‌وجه نمی‌خواهیم عجله کنیم و انتخاب شایسته‌ای نداشته باشیم. تعداد زیادی اسامی در اختیار داریم و منتظر هستیم در دو سه روز آینده اعضای کمیته فنی مشخص شود و در آنجا در این باره بحث می‌کنیم.

 

منبع : فدراسیون فوتبال

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار