دبیر: تمام قد پای کار کشتی ایستادم

تهران (پانا) - رییس فدراسیون کشتی تاکید کرد هیچ وقت رفاقت را در کار دخالت نمی‌دهم و همه می‌دانند در کار با کسی شوخی ندارم.

کد مطلب: ۱۳۵۸۹۴۶
لینک کوتاه کپی شد
دبیر:  تمام قد پای کار کشتی ایستادم

علیرضا دبیر با تأکید بر اینکه سال سختی را از لحاظ فنی در پیش رو داریم اظهار کرد: حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا، بازی‌های آسیایی و قهرمانی جهان که کسب سهمیه المپیک نیز می‌باشد، امیدهای جهان و مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی در تهران را امسال پیش رو داریم و اگر از الان برنامه‌ریزی و مدیریت مناسب به جهت هماهنگی‌های لازم نشود، قطعا به مشکل برخواهیم خورد.

دبیر اظهار داشت: موضوع دیگر برنامه ریزی کادرهای فنی برای حضوری موفق در رقابت‌های پیش رو است، ما بعنوان فدراسیون کشتی تمامی پشتیبانی را از نظر تغذیه، اسکان، پرواز، اهدای جوایز و غیره انجام می‌دهیم و خیالتان از بابت فدراسیون راحت باشد. من تمام قد پای شما ایستاده ام و تنها خواست من این است که تیم های ملی بدون حاشیه و در آرامش کامل، برنامه‌های خود را جلو ببرند.

وی ادامه داد: معتقدم اگر قرار باشد کار فنی خوب پیش برود، باید سرمربی تیم ملی اول از همه خودش پای کار باشد و مانند یک فرمانده در جلوی لشگر قرار بگیرد. کار، با نظم به سرانجام می رسد و سرمربی ناظم این کار است.

رئیس فدراسیون کشتی گفت: بعنوان مثال سرمربی باید خودش از همه زودتر بیدار شود و در غذاخوری به جهت صبحانه حضور داشته باشد تا کشتی گیر هم به خود اجازه ندهد که تأخیری در کار داشته باشد. این موضوع باید در تمامی جهات نیز تسری داشته باشد، اولین نفری که در تمرین حاضر می‌شود سرمربی باشد تا کشتی گیران نیز نظم را یاد بگیرند و از سوی دیگر همه حواسشان جمع می شود که فرمانده نفر اول است و به همه چیز به صورت کامل احاطه دارد.

وی اظهار کرد: کشتی کار پرزحمتی است، چه قهرمان شدن، چه سرمربی بودن و چه رئیس فدراسیون بودن در کشتی سختی دارد و خدا به زحمت و پشتکار برکت می‌دهد.

دبیر بیان داشت: موضوع دیگر اینکه سرمربیان تیم های ملی حتما باید گزارش کار خود را به فدراسیون بدهند و برای اینکار باید برنامه‌ریزی کنند و با گرفتن گزارش کار روزانه از مربیان و برگزاری جلسات فنی، تمامی مسائل و موارد را به صورت مکتوب ارائه دهند، تا من نیز در جریان روند تمامی کارها باشم

وی ادامه داد: هیچ دخالتی در بحث فنی ندارم، مگر اینکه از من مشورت بخواهند. چرا که از عملکرد فنی رنگرز و درستکار اطمینان کامل دارم. هیچ وقت رفاقت را در کار دخالت نمی‌دهم و همه می‌دانند در کار با کسی شوخی ندارم.

رئیس فدراسیون کشتی اظهار داشت: بعنوان رئیس فدراسیون وقتی که کشتی گیران مشکلی دارند، حتما وظیفه دارم به آن ها کمک کنم و روحیه من اینگونه است که مشکلات آن ها را حل کنم. همه کشتی گیران نیز این موضوع را می دانند که در بحث‌های فنی باید به سرمربیان خود رجوع کنند. پس برداشت اشتباه نشود که به دنبال دخالت فنی هستم بلکه به دنبال رفع مشکلات شخصی و رفع دغدغه های آن‌ها هستم.

دبیر گفت: کشتی آزاد و فرنگی نداریم و از شما می خواهم که یکی باشید و همفکری در بین مربیان آزاد و فرنگی باشد و اگر ایرادی دیدید یا ایده ای دارید به یکدیگر منتقل کنید، چراکه همه‌ ما برای یک هدف تلاش می‌کنیم و آن هم مدال آوری و در نهایت افتخار و سربلندی برای مردم و کشور عزیزمان است.

وی با بیان اینکه درست زندگی کردن را به کشتی گیران یاد بدهید گفت: یک کشتی‌گیر اگر بتواند درست زندگی کند چه از نظر اخلاقی و چه از نظر انضباطی و مباحث تمرینی موفق خواهد شد و این وظیفه کادر فنی است که تجربیات خود را در اختیار این جوانان بگذارند چراکه قطعا در گذشته شما هم مشکلاتی مانند همین کشتی گیران داشته اید که می توانید به خوبی به آن ها کمک کنید تا به موفقیت برسند.

دبیر با قدردانی از سرمربیان تیم های ملی گفت: اینکه سرمربیان تیم های ملی ما به صورت شبانه روزی در اردوها حضور دارند و در کنار کشتی گیران هستند قابل تحسین است و از شما می خواهم تجربیات و داشته های خود را به سایر مربیان تیم ملی نیز انتقال دهید، چراکه شما نیز برای همیشه سرمربی تیم ملی نخواهید بود و باید جای خود را به جوان ترها بدهید.

وی با بیان اینکه اگر کار برای خدا باشد به نتیجه می‌رسد، تصریح کرد: هرکس تلاش کند به نتیجه می‌رسد اما اگر این تلاش کردن با نیت خدایی باشد هم برد و هم باختش پیروزی است. هرچند که در این راه حتما اذیت خواهید شد و سختی‌هایی هم خواهید کشید.

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به اینکه باید از لحاظ ذهنی نیز کشتی گیران آماده حضور در مسابقات باشند گفت: حتما قبل از تمرینات به مدت ۱۰ دقیقه هم که شده درباره موضوعات مرتبط، برای کشتی گیران صحبت کنید و ذهن آن‌ها را را از تمامی جهات آماده کنید، از طرفی حتما برای تمرینات خود از قبل برنامه را به ریز داشته باشید و همه بدانند که کدام کشتی گیر با کدام کشتی گیر باید تمرین و یا مرور کند و تصمیمات لحظه ای نگیرید.

دبیر در بخشی از صحبت‌های خود گفت: اگر کشتی‌گیری ببرد اولین نفر من افتخار می‌کنم و اگر شکست بخورد اولین ضربه را من می خورم، بعنوان مثال می‌گویم شکست و پیروزی حسن یزدانی، محمدرضا گرایی، کامران قاسم پور و محمدهادی ساروی و غیره تأثیرش اول بر رئیس فدراسیون است و بعد برای سایرین و برای اینکه اتفاقات بد و شکست در کشتی نباشد شش ماه قبل پیش بینی های لازم را انجام دهید که ضربه آن را روز مسابقه نخوریم. همه این موارد من را یاد جوانی خودم می‌اندازد و اگر در جاهایی به کشتی گیران سخت گیری می کنم به خاطر این است که پیشرفت بهتری داشته و موفق تر باشند.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت بحث آنالیز گفت: حتما جلسات آنالیز در اتاق آنالیز باشد تا کشتی گیر در جو و فضای بهتری قرار بگیرد، در تمامی آنالیزها علاوه بر آنالیزور و مربی اختصاصی کشتی گیر، سرمربی تیم ملی نیز باید حضور داشته باشد، چراکه انتظار من این است که سرمربیان تیم ملی باید در تمامی جهات و کارها از سایر نفرات عقب نباشد و به تمامی مسائل مسلط باشند.

دبیر ضمن قدردانی از زحمات دکتر خدایاری مربی بدنساز تیم ملی کشتی آزاد گفت: جا دارد از این مرد بی ادعا تشکر ویژه کنم و به واقع وی را یک الگو برای دیگران می‌دانم و خدا نیز حتما کمکش می‌کند.

وی با اشاره به حضور در فضای مجازی گفت: فضای مجازی کسی را قهرمان نمی‌کند، اگر کسی بخواهد به قهرمانی المپیک و جهان برسد باید تلاش کند و تمام تمرکز خود را روی تمرینات و هدفش بگذارد. کسی زرنگ است که نگذارد فضای مجازی روی او تأثیر بگذارد و هرچه از فضای مجازی دورتر باشید، تمرکزتان بیشتر است.

رئیس فدارسیون کشتی در مورد جایگاه کشتی ایران در جهان گفت: رُک می‌گویم ما تا به اینجا خوب بودیم اما هنوز به جایی که حق کشتی ما است نرسیدیم و باید تمام تلاش خود را برای رسیدن به آن جایگاه به کار ببندیم و قطعا پتانسیل انجام این کار در شما وجود دارد.

دبیر خطاب به کادر فنی تیم ملی گفت: با کشتی گیران رفاقت کنید و حتما از جهت اخلاقی، اعتقادی، احترام به خانواده و زندگی کردن به آن ها مشورت دهید چراکه تمامی شما تجربیات با ارزشی دارید که اگر در زمان کشتی گیری داشتید، قطعا موفق تر از امروز بودید. کار باید به گونه‌ای باشد که وقتی یک کشتی گیر پس از دو هفته اردو به جمع خانواده‌اش باز می‌گردد، آن‌ها باید حس کنند که از نظر اخلاقی نیز بهتر شده است.

رئیس فدراسیون کشتی با بیان اینکه همه مربیان ایرانی خوب هستند، خاطرنشان کرد: خدا را شاکر هستم که هم سرمربیان و هم مربیان تیم ملی جزء بهترین‌ها هستند و زندگیشان را برای کار کشتی گذاشته‌اند و من از همه شما ممنونم. اما توقع من بیشتر از این ها است، تیم ما باید با فاصله قهرمان دنیا شود چراکه ما خیلی خوبیم و روز به روز باید بهتر شویم و این را باید به دنیا ثابت کنیم که ما حرف اول را می‌زنیم که این کار درسایه توسل، توکل، پشتکار و زحمت بدست می آید.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار