حل اختلاف بودجه‌ای مجلس و شورای نگهبان از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام

تهران (پانا) - هیأت عالی نظارت رأی به تنوع بخشی ابزارهای باز پرداخت بدهی بیمه‌ای دولت به سازمان تأمین اجتماعی رای داد تا 130 هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شود.

کد مطلب: ۱۴۶۲۹۵۳
لینک کوتاه کپی شد
حل اختلاف بودجه‌ای مجلس و شورای نگهبان از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام

به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، هیأت عالی نظارت در جلسه‌ای به ریاست آیت‌الله صادق آملی لاریجانی و به ادامه رسیدگی به موضوع رفع یا بقا مغایرت برنامه هفتم با سیاست‌های کلی نظام پرداخت.

هیأت عالی نظارت در بررسی اصلاحیه مجلس شورای اسلامی در خصوص جز یک بند الحاقی ۲ ماده ۲۹ که دولت را مکلف می‌کند در طول اجرای قانون برنامه در قالب بودجه سنواتی نسبت به تأدیه بدهی حسابرسی شده خود به سازمان تامین اجتماعی از محل تادیه نقدی در بودجه سنواتی و اوراق بهادار قانونی اقدام کند را تأیید کرد.

بررسی کلیات و جزئیات احکام لایحه بودجه ۱۴۰۳، از اویل دی ماه در دستور کار کمیسیون تلفیق قرار گرفت و ۷ بهمن بررسی آن در صحن علنی مجلس به پایان رسید.

شورای نگهبان در مجموع ۳ ایراد از لایحه بودجه ۱۴۰۳ گرفت که دو ایراد مربوط به ناترازی میان منابع و مصارف بودجه بود و یک ایراد نیز از نحوه اخذ مالیات از حساب‌های غیرتجاری بود که هر سه ایراد با اصرار مجلس بر نظر خود برای بررسی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع داده شد. نمایندگان در بررسی ایراد شورای نگهبان از بند الحاقی یک تبصره ۱۵ لایحه بودجه در خصوص تخصیص ۱۷۰ همت برای تادیه دیون دولت به سازمان تامین اجتماعی و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان، با اصرار خود این بند را به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع دادند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار