در نمایشگاه مطبوعات؛

علی مطهری: قهر کردن با صندوق رای به صلاح کشور نیست

تهران (پانا) - علی مطهری با بیان اینکه قهر کردن با صندوق رای به صلاح کشور نیست، گفت بایدافرادی وارد مجلس شوند که مجلس را به جایگاه خود برگردانند.

کد مطلب: ۱۴۶۰۵۱۲
لینک کوتاه کپی شد
علی مطهری: قهر کردن با صندوق رای به صلاح کشور نیست

علی مطهری در حاشیه دومین روز برگزاری نمایشگاه مطبوعات در نشست خبری خود با اشاره به اینکه فراکسیونی با عنوان صدای ملت در مجلس تشکیل می‌دهیم، تاکید کرد: البته باید ببینیم رای می آوریم یا نه. با افراد لیست مصاحبه کرده‌ایم و از همه آنها رزومه خواسته‌ایم. سه چهار نفر جوان در حدود ۴۰ سال در لیست حضور دارند.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چهار حزب اعتماد ملی، کارگزاران، ندای ایرانیان و اعتدال و توسعه بیانیه می‌دهند و از لیست حمایت می‌کنند، گفت: این به معنای ائتلاف نیست چرا که افراد اصولگرا و افراد اصلاح طلب در لیست حضور دارند. آقای لاریجانی در جریان کار ما در تهیه لیست نیست و لیست صدای ملت، شخصی است و برخی احزاب گفته‌اند که از این لیست حمایت می‌کنند.

مطهری در ادامه با اشاره به بیانیه 110 اصلاح طلب نیز گفت: بیانیه خوبی بود و حرف اصلی این بود از هر فرصتی برای اصلاح امور استفاده کنیم.

وی افزود: با وجود انتقاداتی که داریم باید از فرصت انتخابات استقاده کنیم و افراد وارد مجلس شوند تا تغییراتی ایجاد کرده و مردم را امیدوار کنند. کنار رفتن راه اصلاح امور نیست و شرایط را بدتر می‌کند. از راه مجلس می‌توان کارهای مهمی انجام داد. مشکل این است که اکنون مجلس در جایگاه خود قرار ندارد و تضعیف شده و استقلال خود را از دست داده است.

مطهری با بیان اینکه قهر کردن با صندوق به صلاح کشور نیست، تصریح کرد: بایدافرادی وارد مجلس شوند که مجلس را به جایگاه خود برگردانند. مجلس باید تنها نهاد قانونگذاری باشد و سایر نهادهایی که قانونگذاری می کند، کنار بروند. انتخابات آزاد انتخاباتی است که همه افرادی که مایل به شرکت هستند و فساد مالی، سیاسی و اخلاقی ندارند، بتوانند در معرض رای مردم قرار گیرند و انتخاب با مردم باشد نه اینکه به صرف انتقاد، افراد ردصلاحیت شوند.

نماینده ادوار مجلس اضافه کرد: در دوره قبل من صرفا به دلیل اعتقاد و نظر رد صلاحیت شدم و شورای نگهبان هم این را قبول دارد و در جلسه با من همین را گفتند. سوال این است که چرا دوره قبل من را رد کردند و اکنون تایید کردند، من که تغییری نکرده‌ام.

وی درباره اینکه آیا بزرگان اصلاحات از لیست صدای ملت حمایت خواهند کرد نیز توضیح داد: صحبتی با بزرگان اصلاحات برای حمایت از لیست نداشته ایم. این سوال را از خود آنها بپرسید.

وی درباره عملکرد شورای نگهبان در بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات، افزود: اقلیت قوی می تواند در مجلس موثر باشد و صدای مردم باشند. برخی افراد مشهور ردصلاحیت شده‌اند اما تعداد قابل توجه معتدل و اصلاح طلب هم تایید صلاحیت شده‌اند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار