دولت بخش درآمدی آیین‌نامه تولید برق پاک را اصلاح کرد

تهران (پانا) - توانیر با اصلاح آیین‌نامه تولید برق پاک، موظف شد به گونه‌ای نسبت به ایجاد زیرساخت لازم برای تفکیک مبالغ ناشی از اجرای این آیین‌نامه از مبدأ پرداخت، تا زمان تعیین شده اقدام کند که مبالغ دریافتی به حساب ذی‌نفعان مربوط واریز شود.

کد مطلب: ۱۳۲۱۹۹۵
لینک کوتاه کپی شد
دولت بخش درآمدی آیین‌نامه تولید برق پاک را اصلاح کرد

هیات وزیران در جلسه بعدازظهر یکشنبه به ریاست آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، به منظور رفع ایراد و اعلام مغایرت قانونی از سوی مجلس شورای اسلامی درخصوص آیین نامه اجرایی ماده (۱۶) قانون جهش تولید دانش بنیان موضوع توسعه بازار تولید برق پاک (انرژی های تجدیدپذیر) از طریق شرکت های دانش بنیان، با پیشنهاد اصلاح آیین نامه مذکور موافقت کرد.

به موجب این اصلاحیه، شرکت توانیر موظف شد به گونه ای نسبت به ایجاد زیر ساخت لازم برای تفکیک مبالغ ناشی از اجرای این آیین نامه از مبدأ پرداخت، تا زمان تعیین شده اقدام نماید که مبالغ دریافتی با رعایت اصل (۵۳) قانون اساسی و تشریفات قانونی، به حساب ذی نفعان مربوط واریز گردد.

همچنین مصوب شد، مادامی که زیرساخت لازم به منظور واریز مبالغ از مبدا صورت نپذیرفته باشد، خزانه داری کل کشور موظف است بر اساس اعلام وزیر نیرو، درصدی از کلیه وصول های قبوض برق مصرفی مشترکین را به شرح این آیین نامه به صورت علی الحساب با رعایت قوانین و مقررات مربوط به حساب ذی نفعان واریز کند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار