سملقان(پانا)_ وزیر کشور ۳۰ میلیارد تومان برای تکمیل و تجهیز ادارات این شهرستان تازه تاسیس و...بخشی از دستورات در شهرستان مانه تخصیص داد.

کد مطلب: ۱۴۷۹۶۴۱
لینک کوتاه کپی شد
‌

به گزارش روابط عمومی، احمد وحیدی وزیر کشور در جلسه اعضای هیئت اجرایی و هیئت نظارت انتخابات مسئولین استانی و شهرستانی در فرمانداری شهر تازه تأسیس مانه، ضمن تجلیل از خدمات دولت شهید رئیسی، از حضور در میان مردم و مسئولین خراسان شمالی ابراز خرسندی کرد و برای رفع مشکلات آنان دستور ویژه صادر کرد. 

وزیر کشور گفت: «تقویت شهرداری پیش قلعه، تخصیص اعتبار برای لایروبی مسیل‌ها و رودخانه‌ها، اختصاص وسیله حمل زباله برای شهرداری، پیگیری آمبولانس و درمانگاه و پزشک برای شهرستان، تخصیص ۳۰ میلیارد تومان برای تکمیل و تجهیز ادارات این شهرستان تازه تاسیس، تکمیل و ابلاغ چارت تشکیلات اداری این شهرستان، استمهال وام‌های کشاورزان پس از برآورد فرمانداری، پیگیری آب رسانی به روستاها از قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) و ... بخشی از دستورات وزیر کشور در شهرستان مانه بود .»

محمد رضا حسین نژاد استاندار خراسان شمالی، دستاورد‌های دولت ازجمله رساندن پروژه ی سد گلمندره به مرحله‌ی آب گیری، تکمیل سد بیدواز ، تحویل هر ۳۵ ساعت یک کلاس درس ، ۲۸ هزار مسکن در حال ساخت و تحویل ۱۴۹۰ سند تک برگ به مردم شهرستان گرمه، انتقال پساب بجنورد به پتروشیمی و آزاد شدن ۵ و نیم میلیون متر مکعب آب برای انتقال به بجنورد و استفاده برای شرب به بجنورد، تکمیل فیبر نوری در شهر های سراسر استان، ۷۰۰ کیلومتر روکش آسفالت، جبران عقب ماندگی راه های روستایی استان از ۱۲ درصد به ۵ درصد، آغاز پروژه‌ی انتقال آب سرانی به چهار شهرستان، گاز رسانی به همه روستاهای دارای سکنه استان، ارتقای ۱۸ رتبه ای استان در شاخص تورم، جذب قابل توجه سرمایه گذاری، کاهش نرخ بیکاری ، صادرات با تراز مثبت تجاری، تاسیس دو شهرستان مانه و بام و صفی آباد و ....شرح داد.

منوچهر یوسفی فرماندار شهرستان تازه تأسیس مانه نیز، جمعیت ۳۰ هزار نفری و تعداد ۱۰۱ شهید دفاع مقدس این شهرستان را مورد توجه قرار داد و گفت: «کشاورزی و دام پروری شغل اصلی اغلب مردم شهرستان مانه است  و سد شیرین دره با ظرفیت ۹۱ و نیم میلیون متر مکعب، ۳۵ میلیون متر مکعب این سد را رسوب گرفته و ۹ میلیون متر مکعب آب آن برای کشاورزی و ۱۳ میلیون متر مکعب آن برای شرب بجنورد استفاده می‌شود.»

منوچهر یوسفی افزود: «اگر انتقال آب سرانی به بجنورد عملیاتی شود و سهم آب شرب بجنورد از سد شیرین دره آزاد شود، انقلاب بزرگی در کشاورزی این شهرستان رخ خواهد داد. »

حجت الاسلام علی اصغر ابراهیمی فرد امام جمعه شهر پیش قلعه از نگاه ویژه دولت به این شهرستان تقدیر کرد و بخشی از نیازمندی‌های این شهرستان تازه تاسیس را طرح کرد.

 سید محمد پاکمهر یکی از نمایندگان حوزه انتخابیه، نیز مشکلات شهرستان مانه را در حوزه سلامت، کشاورزی، اشتغال، مداربندی آب سد شیرین دره و جبران خسارات سیل طرح کرد.

 مهدی شهریاری نماینده حوزه انتخابیه استان نیز از سفر چندین باره‌ی وزیر کشور به خراسان شمالی قدردانی کرد و دو سفر رهبر معظم انقلاب و سفر رئیس جمهور شهید به خراسان شمالی را از با برکت ترین سفرها برای خراسان شمالی شمرد و از توجه وزیر به شهرستان محروم مانه نیز قدردانی کرد.

 

 

خبرنگار : یگانه شیری

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار