روسیه از انهدام ۳۶ پهپاد اوکراینی خبر داد

تهران (پانا) - وزارت دفاع روسیه اعلام کرد سامانه‌های پدافند هوایی این کشور، ۳۶ پهپاد اوکراینی را منهدم کرده است.

کد مطلب: ۱۴۸۴۵۱۶
لینک کوتاه کپی شد
روسیه از انهدام ۳۶ پهپاد اوکراینی خبر داد

به گزارش رویترز، وزارت دفاع روسیه در برنامه پیام رسان تلگرام اعلام کرد ۱۵ پهپاد بر فراز منطقه کورسک که هم مرز با اوکراین است و ۹ پهپاد بر فراز منطقه لیپتسک در چند صد کیلومتری جنوب مسکو را هدف قرار داده و سرنگون کرده است. در هریک از مناطق «ورونژ» "Voronezh "و «بریانسک» " Bryansk " در جنوب غربی روسیه نیز ۴ پهپاد و در هریک از مناطق «اوریل» "Oryol " و «بلگوگراد» "Belgorod" نیز ۲ پهپاد منهدم شدند.

فرمانداران مناطق «لیپتسک» "Lipetsk " و «بریانسک» در کانال های تلگرامی خود اعلام کردند که در نتیجه این حملات هیچ تلفات وارد نشد و منطقه خسارات زیادی ندید.

لازم به ذکر است، ‌اوکراین از زمانی که حملات پهپادی خود را آغاز کرده، روزانه پهپادهای خود را به سمت خاک روسیه می فرستد. این در حالی است که مقامات روسی بارها تآکید کرده اند که حملات عمدی به زیر ساخت های غیرنظامی ماهیت جنایتکارانه ی رژیم کی یف را آشکار میکنند.

هفته گذشته نیز اوکراین ده ها پهپاد را به سمت غرب منطقه بریانسک در روسیه (هم مرز با اوکراین) و سایر مناطق برای هدف قرار دادن اهداف مختلف روانه کرده بود که به گفته مقامات روسی تلفات جانی و مالی در پی نداشت.

رئیس جمهور روسیه ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

پوتین سه روز پس از آن، پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) نیز عملیاتی نظامی روسیه که آن را «عملیات ویژه» خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو - کی‌یف به رویارویی نظامی تبدیل شد.

آمریکا و کشورهای غربی در پاسخ به این اقدام روسیه، تاکنون تحریم‌های گسترده‌ای را علیه مسکو اعمال و میلیاردها دلار تسلیحات و تجهیزات نظامی به کی‌یف ارسال کرده‌اند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار